Valentino Rossi The Game zamiast MotoGP 2016
Piotr Jędrzejak
7 grudnia 2015

Oficjalna gra MotoGP zmienia swój tytuł i format!

Pewnie każdy z Was kiedyś grał w MotoGP – to w końcu obowiązkowa pozycja każdego motocyklisty posiadającego w domu konsolę. W ostatnich latach za tę grę odpowiedzialne było studio Milestone, które niedawno wydało też kolejną grę motocyklową – Ride. Teraz okazuje się, że zamiast nowej edycji MotoGP 2016, na rynku pojawi się „Valentino Rossi The Game”.

W nowej grze wciąż pozostanie możliwość ścigania się w MotoGP „w skórach” różnych zawodników, ale punktem kluczowym i fabułą będzie kariera Valentino Rossiego oraz wszystko, co z nią związane. Grę zaczniemy od startu Doktora w klasie 125, na pewno zawadzimy o dwusuwowe GP500, a skończymy na nowym sezonie MotoGP. Jak podkreślają twórcy oraz sam Valentino, gra nie ominie dodatkowych zainteresowań Włocha – będziemy mieli okazję pojeździć motocyklem flat-trackowym na Ranchu Rossiego, wsiądziemy w samochód rajdowy na Monza Rally oraz wiele innych. Twórcy wypuścili już pierwszą zapowiedź oraz ogłosili, że gra będzie gotowa w czerwcu 2016 na platformy PlayStation 4, Xbox One oraz PC/Steam.

Złośliwi dodają, że w ramach płatnego dodatku DLC będzie można dokupić możliwość wykopania z toru Marqueza…

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły