Najszybsza kobieta na świecie miała wypadek przy 481 km/h

- Piotr Jędrzejak

Na szczęście Valerie Thompson wyszła z wypadku cało!

W minionym tygodniu na australijskim, wyschniętym jeziorze Gairdner odbyła się impreza World Speed Trials. Cel? Niepojęta prędkość i bicie kolejnych rekordów.

Jedną z uczestniczek była Valerie Thompson, najszybsza kobieta świata na motocyklu, której dotychczasowy rekord wynosił 304 mph. Tydzień wcześniej, na innej imprezie w Australii pobiła go spektakularnie, uzyskując wynik 328 mph (528 km/h)! Plan na World Speed Trials był prosty – pokonać barierę 400 mph.

Pierwszym krokiem do spełniania tego celu było pobicie ogólnego rekordu dla motocykli, wynoszącego 376.36 mph (605.69 km/h). Narzędziem służącym do tego jest motocykl o długości 6,4 metra, z 3-litrowym, turbodoładowanym silnikiem V4 o mocy 500 KM.

Niestety przy jednej z prób, tuż za znacznikiem czwartej mili, doszło do wypadku. Przy prędkości 299 mph (481 km/h), motocykl uniósł się w powietrze i zaczął koziołkować. Natychmiast odpaliły się spadochrony, aby ustabilizować pojazd. Przez ponad półtora kilometra motocykl sunął po jeziorze.

50-letnia Valerie wyszła z tego cało! Jedynie trochę się poobijała. Zespół teraz wrócił już do swojej bazy w Arizonie, gdzie ustali przyczyny wypadku i odbuduje motocykl. Jedno jest pewne – przy projektowaniu takiego pojazdu liczy się nie tylko moc i aerodynamika, ale także bezpieczna konstrukcja. To dzięki temu Valerie wróciła szczęśliwie do domu.

Przyjęcie powitalne po powrocie do domu. 328 mph w formie balonów!

Przyjęcie powitalne po powrocie do domu. 328 mph w formie balonów!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl