USA: policjanci na motocyklach od teraz jeżdżą z karabinami

- Piotr Jędrzejak

W kraju wolności, gdzie ludzi trzeba informować, że kawa jest gorąca, gdzie „Kinder Niespodzianki” są nielegalne ze względu na niosące ze sobą niebezpieczeństwo, gdzie masakry w szkołach z bronią palną niestety nie są czymś niespotykanym, od teraz policjanci na motocyklach mają nową broń.

Funkcjonariusze z miasta Tempe w Arizonie otrzymali do motocykli dodatkowe wyposażenie – spory uchwyt na broń. Jest nią karabin półautomatyczny AR-15, kuzyn słynnego karabinu M16.

Komisarz policji w Tempe, Michael Pooley mówi, że jest pomysł podpowiedziała komendant Sylvii Moore, kiedy została zatrudniona w 2016 roku. Z kolei funkcjonariusze poparli tę ideę.

Komisarz tłumaczy, że policjanci na motocyklach często są pierwsi na miejscu wezwania, a teraz będą odpowiednio uzbrojeni na każdą sytuację. Komisarz dodaje, że zwykły pistolet czasem nie wystarcza – szczególnie, gdy kryminaliści posiadają cięższą broń.

Póki co żaden funkcjonariusz nie musiał użyć swojego AR-15.

policja arizona tempe karabin ar15

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl