USA: policjanci na motocyklach od teraz jeżdżą z karabinami
Piotr Jędrzejak
28 marca 2018

W kraju wolności, gdzie ludzi trzeba informować, że kawa jest gorąca, gdzie „Kinder Niespodzianki” są nielegalne ze względu na niosące ze sobą niebezpieczeństwo, gdzie masakry w szkołach z bronią palną niestety nie są czymś niespotykanym, od teraz policjanci na motocyklach mają nową broń.

Funkcjonariusze z miasta Tempe w Arizonie otrzymali do motocykli dodatkowe wyposażenie – spory uchwyt na broń. Jest nią karabin półautomatyczny AR-15, kuzyn słynnego karabinu M16.

Komisarz policji w Tempe, Michael Pooley mówi, że jest pomysł podpowiedziała komendant Sylvii Moore, kiedy została zatrudniona w 2016 roku. Z kolei funkcjonariusze poparli tę ideę.

Komisarz tłumaczy, że policjanci na motocyklach często są pierwsi na miejscu wezwania, a teraz będą odpowiednio uzbrojeni na każdą sytuację. Komisarz dodaje, że zwykły pistolet czasem nie wystarcza – szczególnie, gdy kryminaliści posiadają cięższą broń.

Póki co żaden funkcjonariusz nie musiał użyć swojego AR-15.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły