Sezon offroadowy startuje w Lidzbarku Warmińskim… na grubo!

- MotoRmania

Kibiców i zawodników, którzy nie boją się otwarcia sezonu w hardkorowym stylu, zapraszamy do Lidzbarka Warmińskiego, gdzie 8. kwietnia odbędzie się ekstremalny wyścig enduro dla motocykli i quadów oraz zmagania Motocross.

informacja prasowa

Zgodnie z tradycją sezon offroadowy w północno-wschodniej części kraju rozpoczyna Warmiński Auto- Moto Klub w Lidzbarku Warmińskim. Już 8 kwietnia wystartuje seria KTMSklep.pl Enduro Race. Impreza z pięcioletnią tradycją zawsze gromadzi amatorów i zawodników z całej Polski wamkoraz zza wschodniej granicy. Zawody odbywają się zarówno na torze motocrossowym oraz na trasie enduro w oddzielnych klasach. Organizator – WAMK zyskał sobie już renomę na rynku świetnym przygotowaniem wymagającej trasy, a partner imprezy – KTMSklep.pl zawsze dba o jak najlepsze nagrody i promocję zawodów. Sprawia to, ze na każdej rundzie nie brakuje amatorów, zaawansowanych zawodników oraz oczywiście kibiców, o których w Lidzbarku się nie zapomina.

Rywalizacja zapowiada się niezwykle ciekawie, bo na KTMSklep.pl Enduro Race nigdy nie jest łatwo, ale za to zawszeby Robert Dubaj (5) wesoło. Emocji nie brakuje jednak również na motocrossie, gdzie co prawda mniej jest błota, ale za to dużo więcej skoków.

W tym roku po raz pierwszy wśród motocyklistów wystartuje klasa Master, a na starcie pojawią się Quady. Wyścigi będą się odbywały po torze motocrossowym w klasach: Amator, Junior 85, Junior, Senior 1, Senior 2 i Master a po trasie Enduro w klasach: Prestige, Senior 2 (Amator), Quad open i Quad Amator. Tak więc każdy zawodnik znajdzie coś dla siebie.

by Robert Dubaj (3)Mnogość wyścigów sprawia, że przez cały dzień kibicom będzie towarzyszył dźwięk silników oraz walka zawodników łokieć w łokieć. Specjalnie dla najmłodszych kibiców wspólnie z PITBIKE.pl, WAMK umożliwi przetestowanie małych motocykli PITBIKE na specjalnie przygotowanym odcinku.

Podczas pierwszej rundy na zawodników i kibiców, czeka do „zdobycia” nowy odcinek na trasie Enduro. by Robert Dubaj (4)Poprowadzi on wzdłuż strumienia po malowniczym i ciekawym terenie. Poza tym „stare” wąwozy, zjazdy, podjazdy i przeprawy przez wodę wyczekują z niecierpliwością śmiałków, którzy nie boją się otwierać sezonu w hardkorowym stylu!

Szczegóły i bieżące informacje znajdują się na profilu wydarzenia:
facebook.com/events/186759565385339/

oraz na stronie WAMk-u:
facebook.com/WAMKlw/

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl