Motocyklem po dramatycznie wąskim moście w Nepalu – zrobiłbyś to?

- Piotr Jędrzejak

W filmach akcji z Seagalem lub Van Dammem to właśnie w takich miejscach odbywa się finałowy, widowiskowy pojedynek pomiędzy dobrem i złem.

Most prowadzi do wioski Karte w Manang, w Nepalu. Jak radośnie głosi znak: „WEL COME”. Most wygląda już mniej przyjaźnie… Jest dramatycznie wręcz wąski i prowadzi nad skalistym dnem wąwozu, w którym płynie rzeka.

Mimo obrazu powodującego dreszcze, motocyklista postanawia przejechać ten most. W obie strony! Ale zwróćcie uwagę, że most jest zawieszony na kilku stalowych linach, a do tego ma boczne liny, które stabilizują i podtrzymują konstrukcję – jak na standardy azjatyckich wiosek, most pierwsza klasa! Nic przecież nie mogło się stać, prawda? A jednak reakcja motocyklisty po powrocie na twardy grunt mówi bardzo wiele.

nepal radosc po przejechaniu mostu

Ale to było dobre!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl