Górski wyścig supermoto… bez użycia silników!

- Piotr Jędrzejak

„Największa radocha w moim życiu!”

Pamiętacie to wydarzenie, gdy Husqvarna zaprosiła supermotowych YouTuberów na jazdy swoim 701 Supermoto? Chłopaki dobrze się bawili, a jedną z atrakcji, którą sobie zorganizowali, był wyścig downhill na wyłączonych silnikach!

Niech Wam się nie wydaje, że to jakieś pitu-pitu. Trasa byłą długa i kręta, a prędkości sięgały poziomu 85 km/h! Dozwolone było odpychanie się na starcie oraz „pompowanie” zawieszeniem. Każdy miał 701 Supermoto lub bliźniacze 690 SMC-R, więc szanse były wyrównane. Pomimo wyłączonych silników, zakręty były na tyle ostre, że kilka razy trzeba było użyć hebli… No a wiadomo – kto hamuje, ten przegrywa.

Test Husqi 701 Supermoto znajdziecie w najnowszym (lipiec 2016) numerze MotoRmanii, a pierwsze wrażenia tutaj.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl