Ręczny, dachowanie i szczęśliwi motocykliści
Piotr Jędrzejak
8 lipca 2016

Samochód wpada w poślizg i zalicza dachowanie tuż obok motocyklistów. Mają szczęście, że udało im się uniknąć wypadku…

Raporty dotyczące tego zdarzenia nie określają jasno, co dokładnie się wydarzyło. Pewne jest, że akcja miała miejsce w Cuernavaca, Meksyk. Widzimy motocyklistów lecących dwupasmową drogą. Zwróćcie też uwagę na niebieskiego Volkswagena Jettę, który dołącza do ich szybkiego tempa. Po chwili Jetta wpada w poślizg – widać, że był on spowodowany zablokowaniem tylnych kół. Samochód uderza w barierę i zalicza brutalne dachowanie. Motocykliści mają tutaj ogromnego farta. Jechali tuż obok samochodu, a jednak wszystkim szczęśliwie udało się go ominąć.

Nie ma wątpliwości, że wypadek został spowodowany zaciągnięciem ręcznego. (No chyba, że to jakiś dziwna awaria układu hamulcowego…) Opis pod jedną z wersji tego filmu sugeruje, że ręczny zaciągnęła dziewczyna kierowcy, która w ten sposób chciała powstrzymać go przed włączeniem się do wyścigu ulicznego.

Według innej teorii, niedługo wcześniej kierowca i pasażerowie Jetty spożywali alkohol w niemałej ilości. Kierowca celowo użył hamulca ręcznego, aby wprowadzić samochód w slajd i przestraszyć motocyklistów. Przy takiej prędkości to się oczywiście nie mogło udać. Faktem jest, że wszyscy podróżujący samochodem wyszli z tego bez większych obrażeń.

Niezależnie od okoliczności, nie bawcie się hamulcem ręcznym przy dużych prędkościach. I pamiętajcie, że nieumiejętne użycie tylnego hamulca w motocyklu może skończyć się podobnie.

P.S.: A jak to zrobić, żeby opanować slajd motocykla spowodowany tylnym hamulcem? Nauczycie się tego na MotoRmania Slajd Zone!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły