Cagiva wróci na rynek… z lekkimi motocyklami elektrycznymi

- Piotr Jędrzejak

Pierwszy pojawi się już pod koniec tego roku.

Marka Cagiva założona została przez rodzinę Castiglioni w 1950 roku. Tak się składa, że aktualnie rodzina Castiglioni dziś posiada przede wszystkim MV Agustę. Cagiva w swojej historii odniosła sporo sukcesów, zarówno w wyścigach GP500, a także w Dakarze oraz w MŚ Motocross. Ostatnio jednak odstawiona została w ciemny kąt, a całe siły przerobowe skupiły się na MV Aguscie.

Pewien czas temu na rynek wypłynęły plotki, według których Cagvia miała powrócić do offroadu. Teraz jest już potwierdzenie – w czasie trwającej właśnie prezentacji nowego modelu Brutale 800, szef MV Agusty oraz Cagivy, Giovanni Castiglioni zdradził swoje plany. Informację opublikowała amerykańska redakcja Asphalt&Rubber:

„Wierzę w elektryki. Mają w swoje wielki potencjał i pracujemy nad tego typu projektem – pod inną marką, którą jest Cagiva” – powiedział Castiglioni dla A&R. „Inwestujemy w lekkie jednoślady rozrywkowe. Powiedzmy, że coś pomiędzy… to rodzina. To rodzina, która plasuje się pomiędzy rowerami i motocyklami elektrycznymi, są inne.”

Krótko mówiąc, MV Agusta wybiera podobną drogę, jak KTM. Wprowadzają elektryczne jednoślady, które będą potężniejsze niż e-rowery, ale nie tak poważne jak offroadowe motocykle elektryczne. Pierwsze, nowe, elektryczne Cagivy mają być offroadowe. Powinniśmy zobaczyć je już pod koniec tego roku, jako modele 2019.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl