Gorzów: pościg za motocyklistą bez prawka, na kradzionym motocyklu

- Piotr Jędrzejak

W miniony, ciepły weekend wielu motocyklistów wyciągnęło swoje motocykle. Podobnie zrobił pewien 22-letni Gorzowianin. Szkoda tylko, że nie miał uprawnień, a sprzęt był kradziony.

W niedzielę 11. marca gorzowska drogówka w nieoznakowanym BMW serii 3 zauważyła zbyt szybko poruszający się motocykl. Kontrola wykazała, że na ul. Strażackiej w terenie zabudowanym jego prędkość wyniosła 103 km/h. To oznaczało utratę prawa jazdy.

Motocyklista jednak zignorował znaki policjantów, rozpoczął się pościg. Prędkości sięgały 185 km/h. W końcu motocyklista postanowił się zatrzymać.

https://www.youtube.com/watch?v=0gV2PilGKIU

Policjanci ustalili, że 22-latek z Gorzowa prowadził motocykl bez wymaganych uprawnień – posiadał jedynie prawo jazdy kat. B, które teraz straci. Do tego motocykl Kawasaki Z800 został skradziony na terenie Niemiec. Niezatrzymanie się do kontroli drogowej niedawno również zakwalifikowane zostało jako przestępstwo. W sądzie na kierowcę motocykla czeka jeszcze szereg wykroczeń, jak brak wymaganych dokumentów, brak OC, czy znaczne przekroczenie prędkości. Tyle dobrego, że 22-latek był trzeźwy.

Gorzow pościg bmw kradzione Kawasaki brak prawka (5)

Gorzow pościg bmw kradzione Kawasaki brak prawka (2)

Gorzow pościg bmw kradzione Kawasaki brak prawka (3)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl