Było blisko: wymuszenie przy zawracaniu i świetna reakcja motocyklisty

- Piotr Jędrzejak

„Przepraszam, nie widziałam cię.”

Ten klip ma już blisko 4 lata, ale dziwnym trafem nie rozprzestrzenił się po internecie. Motocyklista na BMW R1200GS jedzie zwykłą, jednopasmową drogą ze sporą liczbą wjazdów, dojazdów i domów po każdej stronie. Jedzie spokojnie, z prędkością około 75 km/h, przy ograniczeniu do 70 km/h (45 mph). Gdy zauważył czarny samochód wykonujący dziwny manewr na poboczu po lewej stronie, już wiedział, że coś się święci… „Spodziewałem się, że ona wyjedzie w tym samym kierunku, w którym ja jechałem – ale ona wykonała jeszcze bardziej zdradziecki manewr.

Było blisko. Samochód wyjechał prosto w motocyklistę, a co ciekawe nie w tym samym kierunku, ale na parking po drugiej stronie jezdni. Motocyklista zawraca, aby pogadać z młodą dziewczyną za kierownicą. Dziewczyna wielokrotnie przeprasza i tłumaczy, że nie widziała motocyklisty przez swój martwy punkt (czy to w ogóle ją tłumaczy?!). Motocyklista na szczęście jest na tyle rozsądny, że zadaje jej krótkie, poważne, retoryczne pytanie: „czy wyciągnęłaś z tego wnioski?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl