Australia: Policjanci dostają patrolowe supermociaki!
Piotr Jędrzejak
30 października 2015

Co ciekawe, policjanci nie nazywają tych motocykli „supermoto”, ale „motocyklami specjalnego dostępu”.

Australijski stan Wiktoria jest najgęściej zaludnionym stanem tego kontynentu i to właśnie tam znajduje się też drugie co do wielkości miasto, Melbourne. Wczoraj policja stanu Wiktora pochwaliła się swoim nowym nabytkiem – dwoma motocyklami supermoto! Policjanci od razu uderzają z grubej rury i służby zaciągają przerobione KTMy 500 EXC!

Jak czytamy w oficjalnej informacji prasowej, policjanci zorientowali się, że potężne, autostradowe motocykle BMW nie najlepiej spisują się w korkach i ciasnych miastach (a to niespodzianka, prawda?). Dlatego postawili na „motocykle, które mogą wjechać niemalże wszędzie i zapewniają ogromną elastyczność w obszarach miejskich.”

Co ciekawe, policja nie nazywa swoich nowych sprzętów określeniem supermoto. Tłumaczą to trochę inaczej: „Motocykle Specjalnego Dostępu (The Special Access Motorcycles) łączą manewrowość motocykla trialowego, z możliwością osiągania prędkości tradycyjnych motocykli drogowych.” Trochę dziwna nazwa, ale trzeba przyznać, że całkiem trafna.

Złośliwi dodają, że teraz policjanci będą musieli łapać złoczyńców pomiędzy wymianami oleju, a remontami silnika. Czego by nie mówić, to supermociaki są najlepszym wyborem do zatłoczonego miasta i z chęcią sami byśmy takimi pojeździli!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły