Australia: Policjanci dostają patrolowe supermociaki!

- Piotr Jędrzejak

Co ciekawe, policjanci nie nazywają tych motocykli „supermoto”, ale „motocyklami specjalnego dostępu”.

Australijski stan Wiktoria jest najgęściej zaludnionym stanem tego kontynentu i to właśnie tam znajduje się też drugie co do wielkości miasto, Melbourne. Wczoraj policja stanu Wiktora pochwaliła się swoim nowym nabytkiem – dwoma motocyklami supermoto! Policjanci od razu uderzają z grubej rury i służby zaciągają przerobione KTMy 500 EXC!

Jak czytamy w oficjalnej informacji prasowej, policjanci zorientowali się, że potężne, autostradowe motocykle BMW nie najlepiej spisują się w korkach i ciasnych miastach (a to niespodzianka, prawda?). Dlatego postawili na „motocykle, które mogą wjechać niemalże wszędzie i zapewniają ogromną elastyczność w obszarach miejskich.”

Co ciekawe, policja nie nazywa swoich nowych sprzętów określeniem supermoto. Tłumaczą to trochę inaczej: „Motocykle Specjalnego Dostępu (The Special Access Motorcycles) łączą manewrowość motocykla trialowego, z możliwością osiągania prędkości tradycyjnych motocykli drogowych.” Trochę dziwna nazwa, ale trzeba przyznać, że całkiem trafna.

policja na supermoto victoria australia

Złośliwi dodają, że teraz policjanci będą musieli łapać złoczyńców pomiędzy wymianami oleju, a remontami silnika. Czego by nie mówić, to supermociaki są najlepszym wyborem do zatłoczonego miasta i z chęcią sami byśmy takimi pojeździli!

KTM 500EXC supermoto w australii

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl