Bezpieczeństwo i Rywalizacja – w Krakowie można potrenować!
Monika Pacyfka Tichy
29 października 2015

Szybka jazda w Krakowie? Bez motofobii radnych, pomiaru decybeli komórką i obław na terrrorystów…

Kawał asfaltu, trochę opon, i wola działania – tyle wystarczy, by dla miłośników nieco szybszej jazdy zorganizować możliwości bezpiecznego cieszenia się nią. Prężnie działające krakowskie Stowarzyszenie Motoautostrada nie pierwszy już sezon organizuje cykl imprez pod nazwą „Bezpieczeństwo i Rywalizacja”. W tym roku odbyły się trzykrotnie, z czego jedna z edycji była organizowana w ramach współpracy przez Stowarzyszenie Grupa-Południe. Październikowa, dwudniowa edycja odbyła się na placu pod stadionem Wisły. Porządny asfalt i wyznaczona na nim półkilometrowa (dokładnie 570m) nitka z kilkoma zakrętami przyciągnęły jak zawsze wielu chętnych – już tydzień wcześniej nie było miejsc na liście uczestników, których ilość limitowana jest przez przepustowość obiektu. Impreza była świetnie zorganizowana, z zapewnieniem pięknej pogody włącznie – krakowianie mówią, że główny koordynator Policho ma jakieś znajomości w tej branży, bo na wszystkich edycjach, niezależnie od pory roku, aura była bardzo sprzyjająca. Imprezę odwiedziła znana i lubiana w Krakowie Monika Jaworska, ale na swoim wielkim i mocnym Ducati nie czuła się zbyt komfortowo na tej jakże różnej od Toru Poznań trasie. 🙂

Treningom towarzyszą czasówki – pomiar czasu okrążenia dokonywany jest pod koniec dnia, a przez cały sezon zbiera się w ten sposób punkty do klasyfikacji generalnej, podzielonej na klasę motocykli słabszych i mocniejszych.

Opracowana dla potrzeb MotoPucharu metoda obliczania współczynnika polega na tym że moc nominalną slinika dzieli się przez masę motocykla gotowego do jazdy z kierowcą w pełnym ubraniu motocyklowym. W pierwszej kategorii – do 0,24 KM/kg – pierwszym miejscem podzielili się Bandit i Leniwiec, a podium uzupełnił Micu. W klasie powyżej 0,24 KM/kg również zwycięzców było dwóch – Szlosu i Juby, który w tym roku spektakularnie zadebiutował w GymkhanaGP, na swoim pierwszym starcie wskakując na podium amatorów i do klasy PRO. Trzecie miejsce zajął Karol Sz.

Monika Pacyfka Tichy
Redaktor naczelny

Felietonistka. Jedyna osoba z redakcji z nader stoickim i socjopsychologicznym spojrzeniem na świat, oaza spokoju i miłości. Można ją spotkać w trasie na Hondzie CBF250. Miłośniczka Gymkhany, gorąco kibicująca Adaśko "82" oraz Oscarowi "8". Masz sprawę? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły