Kawasaki SC-01 Spirit Charger: nowy koncept z doładowaniem!
Piotr Jędrzejak
29 października 2015

Nie znamy jeszcze jego specyfikacji, Spirit Charger na pewno będzie trochę bardziej cywilizowany – a jednak wciąż ma zapewniać atomowe emocje związane ze sprężarką!

Kawasaki Ninja H2 i H2R ze swoimi sprężarkami odśrodkowymi zrobiły taki szał, że Zieloni postanowili nie zabijać ich produkcji. Za to W przypadku Ninja H2 dodano nowy kolor lakierowania oraz sprzęgło „anty-hoppingowe”, a w obu maszynach zaktualizowano ustawienia ECU i oba sprzęty będą w produkcji limitowanej na sezon 2016.

Skoro zainteresowanie tego typu silnikiem jest tak ogromne, Kawasaki postanowiło użyć go w kolejnym motocyklu. Gwoli ścisłości – to, co zaraz zobaczycie, oficjalnie jest tylko modelem koncepcyjnym. Ale po pierwsze plotki już od dawna sugerują kolejny model, a po drugie to dla Kawasaki jest po prostu opłacalne. Poznajcie Kawasaki SC-01 “Spirit Charger” i poniżej przeczytajcie informację na jego temat.

Ten model pokazuje tylko jeden z fascynujących kierunków eksplorowanych przez zespół projektantów Kawasaki pracujących nad przyszłą rodziną motocykli z doładowaniem. Miękkie, luksusowe materiały i płynne linie Spirit Chargera są zupełnie inne od ostrej, wyczynowej sylwetki modeli Ninja H2 i Ninja H2R, co wskazuje, że jest to motocykl do codziennej jazdy i pokonywania dużych odległości w komfortowych warunkach. Jednym z aspektów nowego konceptu, który z pewnością wzbudzi duże zainteresowanie jest silnik z turbosprężarką, rozwiązanie łączące emocje i osiągi zapewniane przez doładowanie przy niższym zużyciu paliwa. Elektronicznie sterowane klapy na wlocie turbosprężarki umożliwiają precyzyjne sterowanie objętością powietrza dolotowego oraz kierunkiem jego przepływu (na GIFie poniżej zobaczycie jak to działa).

Jak powiedział Prezes Kawasaki Motorcycle and Engineering Company, Kenji Tomida:
„Po pierwsze potrzebujemy maszyn łączących moc i wdzięk, po drugie motocykle Kawasaki muszą dawać przyjemność i satysfakcję z jazdy, a po trzecie możemy polegać na umiejętnościach całego koncernu Kawasaki, wykorzystując najnowocześniejsze technologie, aby wzbogacać życie ludzi na całym świecie.”

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły