Yamaha zapowiada nową YZF-R6 2017?!
Piotr Jędrzejak
16 września 2016

Yamaha opublikowała tajemniczy teaser. Ten dźwięk musi być sportową sześćsetką!

Od pewnego czasu po świecie krążą plotki, że nowa Yamaha R6 jest w trakcie przygotowania. Zresztą nawet w naszym wywiadzie z września 2015 dowiedzieliśmy się, że Yamaha nie ma zamiaru porzucać rynku sportowych sześćsetek – nawet mimo faktu, że jest to bardzo trudny sektor.

Teraz Yamaha opublikowała film, w którym w zasadzie nie widać nic. Za to słychać. Każde wprawne ucho motocyklisty będzie pewne, że słyszy właśnie rzędową czwórkę rozkręcaną do wysokich obrotów. Cóż, to musi być nowa R6. Co ciekawe, wyraźnie słychać, że jest to konwencjonalny układ wału korbowego i zapłonów. Czemu Yamaha zrezygnowała z crossplane znanego z R1 oraz MT-09 i MT-07? Być może celem było odróżnienie supersporta od superbika.

W wywiadzie Shun Miyazawa zdradził nam, że część technologii opracowanej przy tworzeniu R1, trafi również do R6. Skoro to nie silnik crossplane, być może dostaniemy 600-tkę z wypasioną elektroniką?

Klip mówi nam, że czegoś więcej dowiemy się 4. października – jest to pierwszy, prasowy dzień targów Intermot. Konferencja Yamahy zaczyna się o 12:30 i jesteśmy niezmiernie ciekawi, czy rzeczywiście odbędzie się tam pełnoprawna premiera YZF-R6 2017. A może zobaczymy jedynie motocykl koncepcyjny, będący kolejnym etapem zapowiedzi?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły