Yamaha YZF-R250 potwierdzona! Indie w 2014, Europa musi poczekać
Piotr Jędrzejak
14 grudnia 2012

Plotki o wypuszczeniu przez Yamahę sportowej dwieście pięćdziesiątki w końcu zostały potwierdzone! 

Szef India Yamaha Motor, Hiroyuki Suzuki powiedział, że „mocny”, ćwierćlitrowy motocykl sportowy trafi na rynek Indyjski zaraz po modelu z następnego sezonu. Motocykl ten zastąpi sportową YZF-R15 (czyli 150 ccm, widzicie ją obok), będzie wyglądał podobnie do aktualnej YZF-R125 (na zdjęciu głównym), a jego  oczywistym celem jest konkurowanie z resztą 250-tek, jak małe Hondy CBR, Kawasaki Ninje, KTMy oraz cała reszta rozpoczynając od Bajaja i Hero MotoCorp. Nie ma jeszcze słowa o konfiguracji ani samego motocykla, ani silnika.

R250 zadebiutuje w Indiach jako model na rok 2014, a dopiero później trafi na inne rynki. Oznacza to niestety, że Europejczycy zobaczą ją dopiero w sezonie 2015… Pytanie, czy Yamaha nie spóźni się na imprezę, którą pozostałe 250-tki rozkręcą już na dobre?

Hiroyuki Suzuki dla Financial Chronicle: „Motocykle produkowane w Indiach spełniają zaawansowane wymagania rozwiniętych rynków oraz produkowane są niższym kosztem. W przypadku Japonii cena niemalże dubluje się. Teraz wysyłamy do Japonii model R15 aby sprawdzić popyt i jeżeli reakcja będzie dobra, być może rozszerzymy nasz eksport do Japonii i innych zaawansowanych rynków.”

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły