Yamaha T7, czyli MT-07 w wersji adventure: zdjęcia szpiegowskie
Piotr Jędrzejak
6 lipca 2017

Na ten motocykl czekamy już bardzo długo.

Yamaha XT660 Tenere była świetną propozycją dla motocyklistów szukających przygody z dala od domu i z dala od asfaltu. Teraz ta idea ma powrócić wraz z konceptem Yamaha T7. Będzie to motocykl średniej klasy adventrue, bazujący na Yamasze MT-07. Pierwsze zdjęcia szpiegowskie widzieliśmy w kwietniu 2016, a na Eicmie 2016 zaprezentowano motocykl koncepcyjny.

Teraz brytyjska redakcja motorcyclenews.com ujawnia zdjęcia szpiegowskie modelu, który wygląda na wersję bardzo zbliżoną do produkcyjnej.

Motocykl posiada płachtę skutecznie maskującą detale, ale jednak kilka wniosków da się wyciągnąć. W stosunku do MT-07 widzimy zupełnie nowe zawieszenie. Wahacz tylny jest teraz prosty. Zawieszenie posiada zdecydowanie większy skok. Z przodu pojawił się widelec USD i prawdopodobnie regulacja. Koła mają po 21 i 18 cali, a obute są w opony Pirelli Scorpion MT90 o charakterze dual-sport, skoncentrowanym na offroadzie.

Silnik to jednostka z MT-07 dysponująca mocą 74,8 KM oraz 68 Nm. Yamaha MT-07 waży 182 kg, natomiast Tracer 700 to 196 kg. Można być pewnym, że offroadowa T7 nie przekroczy 200 kg. Rama z grubsza wygląda na identyczną z MT-07, jednak posiada dodatkowe punkty mocowania owiewek lub gmoli. Można spodziewać się potężnego zbiornika paliwa. Przednie lampy ustawione są pionowo, w rajdowym stylu – z tego powodu też obstawiamy obecność pełnych owiewek razem z wysoką, rajdową szybą. Kanapa posiada oddzielne miejsce dla pasażera i nie jest zamocowana zbyt wysoko, co jest ukłonem dla klientów turystycznych. Być może pojawi się też druga, wyższa wersja offroadowa?

Nie jest jasne, na kiedy Yamaha zaplanowała premierę nowego motocykla. Na targach EICMA mówiono, że będzie to model 2018. Jeżeli więc nic się nie zmieniło, premiera nastąpi w tym samym miejscu, w listopadzie 2017.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły