Szkopek i Pazera głodni zwycięstw w Poznaniu

- MotoRmania

Motocykliści ekipy Pazera Racing wystartują w najbliższy weekend w wyścigach trzeciej rundy mistrzostw Polski WMMP na torze w Poznaniu, gdzie Paweł Szkopek spróbuje powiększyć prowadzenie w klasyfikacji generalnej klasy Superbike, a Patryk Pazera zbliżyć się do lidera Superstock 600.

informacja prasowa

10-krotny mistrz Polski, Szkopek wysunął się na czoło generalki Superbike po zwycięstwie w dwóch pierwszych wyścigach sezonu, które odbyły się w Poznaniu w maju. Po czerwcowych zmaganiach na Słowacji ze startującym Yamahą R1 motocyklistą Pazera Racing zrównał się jednak punktami Czech Michał Filla. W najbliższy weekend Szkopek spróbuje więc ponownie wrócić na szczyt podium i odskoczyć w tabeli. Do Poznania obrońca tytułu udaje się wprost z Czech, gdzie w minioną niedzielę zadebiutował w wyścigu ulicznym, zajmując czwarte miejsce w słynnych zawodach w Terlicku.

Szkopek Pazera (5)

„Cieszę się, że nadal prowadzę w klasyfikacji generalnej, bo problem z przebitą oponą podczas drugiego wyścigu na Słowacji kosztował mnie sporo punktów – mówi Paweł Szkopek. – Wierzę, że w ten weekend razem z zespołem Pazera Racing będziemy w stanie przechylić szalę na swoją korzyść i wyjadę z Poznania jako samotny lider generalki. Niedzielny debiut w wyścigu ulicznym w Czechach był świetnym doświadczeniem, któremu towarzyszyła nieprawdopodobna adrenalina. Świetnie się bawiłem, ale nie ryzykowałem, bo czeka nas jeszcze długi sezon, a nasze plany są ambitne. Do Terlicka będę chciał wrócić za rok, a teraz skupiam się już na wyścigach w Poznaniu, gdzie mam nadzieję kibice przywitają nas równie gorąco.”

O swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie w Poznaniu walczyć chciałby z kolei 19-letni Patryk Pazera, który trzy z czterech dotychczasowych wyścigów kończył na drugiej pozycji, podczas pierwszej rundy rozmijając się z wygraną o zaledwie jedną dziesiątą sekundy. Do lidera tabeli klasy Superstock 600 startujący nową Yamahą R6 „Pazzi” traci tylko 18 oczek.

Szkopek Pazera (3)

„Po przygodach na Słowacji mechanicy odbudowali już moją nową R6-tkę, a ja jestem gotowy do walki – mówi Patryk Pazera. – Zdaję sobie sprawę, że mam mniejsze doświadczenie niż lider tabeli, więc walka o tytuł nie będzie łatwa, ale nie zamierzam się poddawać. Jeśli będę w stanie nawiązać walkę o zwycięstwo, to spróbuję i dam z siebie wszystko, ale nie chcę walczyć za wszelką cenę, bo najważniejsza jest bezbłędna jazda, zdobywanie doświadczenia i cenne punkty za finisze na podium.”

Na kolejne punkty w klasie Superbike liczy także Piotr Prendota, który ostatni wyścig na Słowacji zakończył na czwartym miejscu, tuż za podium, dzięki czemu w tabeli zajmuje siódme miejsce. Do akcji wróci również debiutujący w tym roku na torze Paweł Machij, który ponownie wystartuje swoją Yamahą R6 w Pucharze Polski Rookie 600. Zawodnicy tej klasy nie ścigali się podczas ostatniej rundy na Słowacji. Niestety, na torze zabraknie Rafała Dzikiego-Seredy, który walcząc o podium w wyścigu Superstock 1000 na Slovakia Ringu nabawił się kontuzji ścięgna w prawej dłoni.

Szkopek Pazera (6)

Wyścigi w Poznaniu odbywać się będą w sobotę i niedzielę, a bezpośrednie relacje znów śledzić będzie można na portalu livemotorsport.tv i kanale YouTube www.youtube.com/livemotorsporttv. Wyścigi klas Superstock 600 i Superbike odpowiednio o 16:05 i 17:00 w sobotę oraz o 14:25 i 15:25 w niedzielę.

Więcej informacji o zespole na oficjalnych profilach facebook.com/pazeraracing oraz instagram.com/pazeraracing

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl