MT-07 w wersji adventure, czyli Yamaha XT700Z Tenere przyłapana!

- Piotr Jędrzejak

Można spodziewać się godnego następcy Małej Tenerki na rok 2018!

Yamaha zainwestowała w swój segment MT tak wiele, że nikogo nie powinny dziwić coraz to nowe odmiany i zastosowania tej samej platformy. Zwykłą Yamahę MT-07 mogliśmy chociażby spotkać już w wersji Motocage, czy jako klasyczną XSR700. Plotki sugerują, że jeszcze w roku 2016 nastąpi premiera turystycznej odmiany MT-07 Tracer, a teraz na zdjęciach szpiegowskich wykonanych w okolicy włoskiej fabryki Yamahy widzimy znowu coś nowego. O wszystkim informuje m.in. brytyjska redakcja Motorcyclenews.com.

yamaha xt700z tenere - mt07 offroad

Nie ma wątpliwości, że jest to odmiana rodziny MT zajmująca pozycję w wersji adventure i jeżeli wierzyć plotkom, ten model zobaczymy pod nazwą XT700Z Ténéré i najprawdopodobniej zastąpi dotychczasową XT660Z Ténéré.

Można spodziewać się, że silnik pozostanie bez zmian, co oznacza rzędowego dwucylindrowca o pojemności 689cc oraz mocy 75 KM. Dookoła jednak same nowości, jak stalowa rama, wahacz, czy zawieszenie o dużym skoku. Koła są szprychowe i wygląda na to, że posiadają 21″ i 18″ średnicy. Offroadowy charakter motocykla potwierdza solidna, stalowa osłona pod silnikiem. Co ciekawe, po raz pierwszy w MTkach znajdziemy hamulce od Brembo, co może sugerować obecność jednostki sterującej ABSem od Boscha, co z kolei umożliwi możliwość odłączenia tylnego koła do jazdy po szutrach.

mt-07 offroad czyli yamaha xt700z tenere

Sfotografowany egzemplarz wygląda, jakby miał jeszcze daleko do zakończenia fazy rozwojowej. Dlatego premiery można spodziewać się dopiero w 2017 roku, jako model 2018. Po sporej popularności i ogromnej praktyczności poprzedniej, Małej Tenerki, przed nową XT700Z stoi trudne zadanie. Mamy wrażenie, że Yamaha sprosta wyzwaniu!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl