MT-07 w wersji adventure, czyli Yamaha XT700Z Tenere przyłapana!
Piotr Jędrzejak
14 kwietnia 2016

Można spodziewać się godnego następcy Małej Tenerki na rok 2018!

Yamaha zainwestowała w swój segment MT tak wiele, że nikogo nie powinny dziwić coraz to nowe odmiany i zastosowania tej samej platformy. Zwykłą Yamahę MT-07 mogliśmy chociażby spotkać już w wersji Motocage, czy jako klasyczną XSR700. Plotki sugerują, że jeszcze w roku 2016 nastąpi premiera turystycznej odmiany MT-07 Tracer, a teraz na zdjęciach szpiegowskich wykonanych w okolicy włoskiej fabryki Yamahy widzimy znowu coś nowego. O wszystkim informuje m.in. brytyjska redakcja Motorcyclenews.com.

Nie ma wątpliwości, że jest to odmiana rodziny MT zajmująca pozycję w wersji adventure i jeżeli wierzyć plotkom, ten model zobaczymy pod nazwą XT700Z Ténéré i najprawdopodobniej zastąpi dotychczasową XT660Z Ténéré.

Można spodziewać się, że silnik pozostanie bez zmian, co oznacza rzędowego dwucylindrowca o pojemności 689cc oraz mocy 75 KM. Dookoła jednak same nowości, jak stalowa rama, wahacz, czy zawieszenie o dużym skoku. Koła są szprychowe i wygląda na to, że posiadają 21″ i 18″ średnicy. Offroadowy charakter motocykla potwierdza solidna, stalowa osłona pod silnikiem. Co ciekawe, po raz pierwszy w MTkach znajdziemy hamulce od Brembo, co może sugerować obecność jednostki sterującej ABSem od Boscha, co z kolei umożliwi możliwość odłączenia tylnego koła do jazdy po szutrach.

Sfotografowany egzemplarz wygląda, jakby miał jeszcze daleko do zakończenia fazy rozwojowej. Dlatego premiery można spodziewać się dopiero w 2017 roku, jako model 2018. Po sporej popularności i ogromnej praktyczności poprzedniej, Małej Tenerki, przed nową XT700Z stoi trudne zadanie. Mamy wrażenie, że Yamaha sprosta wyzwaniu!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły