Vyrus 986 M2 – Moto2 z homologacją!
Piotr Jędrzejak
23 kwietnia 2012

Chcesz mieć najbardziej oryginalny motocykl w mieście? Proszę bardzo.

Zasady w Motocyklowych Mistrzostwach Świata Moto2 są dosyć jasne – w skrócie prototypowe podwozie ma być połączone z jednakowym dla wszystkich silnikiem Hondy CBR600RR. Plan był taki, że włoski Vyrus ze swoim modelem 986 M2 wystartuje w mistrzostwach. Teraz natomiast poinformowali, że wyścigówka pojawi się w wersji drogowej!

Motocykl jest bardzo nietuzinkowy. Sama stylizacja wygląda, jakby sprzęt wyciągnięto z jakiegoś szalonego filmu science-fiction, ale w praktyce ma stabilizować motocykl przy dużych prędkościach. Owiewki wykonane zostały z bardzo lekkiego materiału 'alutex’. Do tego trzeba jeszcze dodać kolejne nowatorskie rozwiązania techniczne – czyli to, co Vyrus lubi najbardziej. Przednie zawieszenie i sterowanie oparte zostało na wahaczu oraz systemie zwrotnicowym, natomiast tylny amortyzator zamontowany jest… poprzecznie. Rama to odwrócona Omega. Na pokładzie znalazły się też hamulce Brembo i układ wydechowy Zard 4-2-1.

Od wersji wyścigowej, motocykl różni się tylko kilkoma detalami, jak światła, kierunkowskazy, lusterka, czy mocowanie tablicy… Zdjęcia homologowanego 986 M2 opublikowane zostały na Facebooku Vyrusa. Nikt nie wspomniał o cenie, ale kiedyś mówiło się o mniej więcej 100 tysiącach złotych. Warto?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły