Brett McCormick – kolejny uraz kręgosłupa w WSBK
Piotr Jędrzejak
23 kwietnia 2012

Ten sezon w World Superbike najwyraźniej nie jest zbyt łaskawy dla kierowców. W ten weekend odbyła się dopiero trzecia runda, a już druga osoba ma urazy kręgosłupa.

 

Wypadek zdarzył się w drugim wyścigu Superbike. Brett jechał na 11 pozycji, gdy na dwunastym zakręcie toru Assen wyjechał poza asfalt. 20-latek został natychmiast przetransportowany do centrum medycznego , gdzie zdiagnozowano uraz 5. i 6. kręgu kręgosłupa na odcinku szyjnym – na szczęście bez kontuzji neurologicznej, złamany prawy kciuk oraz urazy twarzy z krwiakami w oczodołach. Kanadyjczyk został przetransportowany do szpitala Groningen, gdzie lekarze zdecydują, jakie podjąć kroki. Póki co nie ma więcej informacji, ale czekamy na kolejne stanowiska zespołu Effenbert Liberty Racing.

Brett McCormick był mistrzem superbike w Kanadzie, a zaczął swój sezon na Imoli, gdy zespół Effenbert zdecydował o rozwiązaniu ekipy Superstock. Kanadyjczyk awansował więc do Superbike, dołączając do silnego zespołu w składzie Sylvain Guintoli, Jakub Smrz oraz Maxime Berger.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły