Rendery patentowe nowego BMW F850RS
Piotr Jędrzejak
10 kwietnia 2019

Pomimo zaprzeczeń ze strony BMW, model F850RS jednak jest w przygotowaniu…

W maju 2018 BMW pokazało koncepcyjny model 9Cento, który był kosmicznie piękny. W lutym 2019 ktoś zauważył błąd(?) wydrukowany w katalogu BMW – przypadkowo zapowiedziany został tam model F850RS. BMW później tłumaczyło się, że to tylko literówka i oryginalnie miało być F800GT… Ta, jasne, i tak nikt w to nie uwierzył. Teraz potwierdzenie plotek o nowym modelu BMW w segmencie średnich sportowych turystyków płynie z brazylijskiego urzędu patentowego. Wyciekły wizualizacje patentowe.

Jeżeli wciąż nie wierzycie, to patent w Brazylii zgłoszony został 12 listopada 2018 r., a odnosił się do adekwatnego zgłoszenia patentowego z Niemiec, datowanego na 15 maja 2018 roku… Czyli na 2 tygodnie przed premierą koncepcyjnego 9Cento. Przypadek? Ta, jasne.

Poza potwierdzeniem istnienia modelu F850RS, rendery nie zdradzają wielu szczegółów. Widzimy dwucylindrowy silnik, 17-calowe koła, czy napęd łańcuchem. Można zgadywać, że motocykl i jego kanapa nie są zbyt wysokie, co będzie sprzyjało mniej zaawansowanym motocyklistom lub drobniejszym kobietom.

Patenty zostały złożone już dawno. W listopadzie przyłapano także muła testowego F850RS i wyglądał na model w dość zaawansowanym stadium. To może sugerować, że premiera BMW F850RS odbędzie się na wystawie już pod koniec tego roku.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły