Organizatorzy WorldSBK ograniczają obroty Ducati

- Mick

Dominacja Alvaro Bautisty, który wygrał pierwszych dziewięć wyścigów sezonu World Superbike, nie umknęła uwadze organizatorów mistrzostw świata. Zgodnie z przepisami co trzy rundy mogą oni zmieniać limity maksymalnych obrotów poszczególnych motocykli. Tak też zrobili po niedzielnych zmaganiach w Aragonii. Straciło Ducati. Zyskała Honda.

Debiutujący w WorldSBK Bautista, dosiadający nowego modelu Ducati Panigale V4 R, po trzech rundach prowadzi w tabeli z kompletem dziewięciu zwycięstw, dlatego organizatorzy postanowili ukrócić nieco jego dominację. Od kolejnej rundy, która odbędzie się już w najbliższy weekend w holenderskim Assen, maksymalne obroty nowego Panigale zostaną ograniczone o 250 obr/min.

Tak będzie nie tylko z motocyklem Bautisty, ale również Chaza Daviesa, Eugene’a Laverty i Michaela Rinaldi. Czy zmiana ta sprawi, że rywale będą w stanie zbliżyć się do lidera tabeli? Przekonamy się już w najbliższy weekend.

Podczas gdy Ducati traci, Honda zyskuje. Jej osiągi były do tej pory tak słabe, że organizatorzy postanowili zwiększyć obroty CBR-ki o 500 obr/min, czyli dwukrotność przepisowego pułapu 250 obr/min.

Jednocześnie potwierdzono, że Ducati i Kawasaki nie będą mogły wprowadzić w tym roku nowych części. Ich rywalom przysługuje jedna taka zmiana w trakcie sezonu.

Limity obrotów poszczególnych motocykli wyglądają teraz następująco. Czy ograniczenie Ducati poprawi jakość widowiska?

Zrzut ekranu 2019-04-10 o 19.42.04

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl