BMW przypadkowo potwierdza nowy model? Średni turystyk F850 RS

- Piotr Jędrzejak

Wielce prawdopodobne, że nowy model F850 RS będzie miał swoją premierę w bardzo niedalekiej przyszłości.

Rok temu na prestiżowym konkursie elegancji Concorso d’Eleganza Villa d’Este, BMW pochwaliło się koncepcyjnym 9Cento. Piękny motocykl, świat oszalał na jego punkcie. Pod koniec roku 2018 w sieci pojawiły się zdjęcia szpiegowskie podobnego motocykla, ale już w wersji produkcyjnej, opakowanego kuframi. Model ten miałby wypełnić lukę w ofercie BMW, jakim jest motocykl sportowo turystyczny średnich rozmiarów.

Teraz redakcja MoreBikes.co.uk informuje, że ich czytelnik zauważył pewną ciekawostkę w katalogu BMW na rok 2019. Na jednej ze stron, w opisie działu turystycznego, tuż obok R1250RT oraz K1600, BMW opisuje model F 850 RS jako „popularnego, zwinnego turystyka średniego zasięgu”.

Katalog 2019

Katalog 2019

Istnieją dwie opcje. Niemcy mogli chcieć napisać o zaprezentowanym w poprzednim roku F850 GS, ale popełnili literówkę. Jest to jednak niezbyt prawdopodobne, ponieważ nie bez powodu opisywany motocykl stoi w turystycznym towarzystwie – tymczasem F850 GS klasyfikowany jest jako adventure. Druga opcja to fakt, że Niemcy przypadkowo opisali model RS, który jeszcze nie miał swojej premiery.

Katalog 2019

Katalog 2019

Druga możliwość jest oczywiście najbardziej prawdopodobna. Fakt, że opis znalazł się w katalogu 2019 może oznaczać, że premiera nastąpi już niedługo, bez konieczności oczekiwania na wystawy motocyklowe pod koniec sezonu. Może po prostu nie opłacało się drukować katalogu bez F850 RS, który pojawi się „za chwilę”?

Koncept 9cento

Koncept 9cento

Zdjęcie szpiegowskie z listopada 2018

Zdjęcie szpiegowskie z listopada 2018

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl