BMW przypadkowo potwierdza nowy model? Średni turystyk F850 RS
Piotr Jędrzejak
27 lutego 2019

Wielce prawdopodobne, że nowy model F850 RS będzie miał swoją premierę w bardzo niedalekiej przyszłości.

Rok temu na prestiżowym konkursie elegancji Concorso d’Eleganza Villa d’Este, BMW pochwaliło się koncepcyjnym 9Cento. Piękny motocykl, świat oszalał na jego punkcie. Pod koniec roku 2018 w sieci pojawiły się zdjęcia szpiegowskie podobnego motocykla, ale już w wersji produkcyjnej, opakowanego kuframi. Model ten miałby wypełnić lukę w ofercie BMW, jakim jest motocykl sportowo turystyczny średnich rozmiarów.

Teraz redakcja MoreBikes.co.uk informuje, że ich czytelnik zauważył pewną ciekawostkę w katalogu BMW na rok 2019. Na jednej ze stron, w opisie działu turystycznego, tuż obok R1250RT oraz K1600, BMW opisuje model F 850 RS jako „popularnego, zwinnego turystyka średniego zasięgu”.

Katalog 2019

Istnieją dwie opcje. Niemcy mogli chcieć napisać o zaprezentowanym w poprzednim roku F850 GS, ale popełnili literówkę. Jest to jednak niezbyt prawdopodobne, ponieważ nie bez powodu opisywany motocykl stoi w turystycznym towarzystwie – tymczasem F850 GS klasyfikowany jest jako adventure. Druga opcja to fakt, że Niemcy przypadkowo opisali model RS, który jeszcze nie miał swojej premiery.

Katalog 2019

Druga możliwość jest oczywiście najbardziej prawdopodobna. Fakt, że opis znalazł się w katalogu 2019 może oznaczać, że premiera nastąpi już niedługo, bez konieczności oczekiwania na wystawy motocyklowe pod koniec sezonu. Może po prostu nie opłacało się drukować katalogu bez F850 RS, który pojawi się „za chwilę”?

Koncept 9cento
Zdjęcie szpiegowskie z listopada 2018

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły