Projekt Husqvarna 701 – tak będą wyglądały Huski?
Piotr Jędrzejak
5 listopada 2013

701 jest wyznacznikiem nowego stylu Husqvarny.

Husqvarna, oryginalnie szwedzka marka jest obecnie w rękach szefa KTMa, Stefana Pierera. Ten ogłosił, że Huska wróci do korzeni, czyli ekstremalnego motocrossu, enduro i supermoto. Potwierdzenie dwóch pierwszych podpunktów już jest, a na targach w Mediolanie pojawił się motocykl koncepcyjny!

Husqvarna 701 jest zapowiedzią przyszłego stylu tej marki i filozofii, którą podąży. Chodzi o podkreślenie gładkich linii i skupieniu się na prostocie. Taki czysty styl przypominać ma oryginalne, szwedzkie Huski. Za projekt ten odpowiedzialne jest Kiska Studio, z którego wyjechało już sporo naprawdę świetnych KTMów – to jest główny powód, przez który nie obawiamy się o przyszłość stylu Husqvarny. Nawet jeżeli ten prototyp jest, delikatnie mówiąc, kontrowersyjny.

Pod wymyślnymi owiewkami znajduje się KTM 690 SMC-R, ale to nie jest istotne. W przypadku Huski 701 należy skupić się na liniach, stylu i takich rozwiązaniach, jak specjalne powierzchnie plastików i siedzenia, które oferować mają lepsze przyczepność kierowcy do motocykla. Finalny motocykl ma powstać za około dwa lata.

Jak Wam się podoba projekt Husqvarna 701?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły