Offroadowy skuter Honda City Adventure dostępny w 2017!
Piotr Jędrzejak
10 grudnia 2015

Już teraz nie możemy się doczekać.

Pamiętacie jedną z najciekawszych nowości Hondy na niedawnych targach Eicma? Był nią skuter koncepcyjny z offroadowym zacięciem ten niepozorny pomysł został tak pozytywnie odebrany na całym świecie, że Honda nie miała innego wyjścia i musiała postawić kolejny krok.

City Adventure pojawił się również na targach motocyklowych we Francji, gdzie redakcja Moto-net.com przepytała szefa francuskiego oddziału Hondy. Fabrice Recoque przyznał, że skuter będzie dostępny w 2017 roku. Dodał, że premiera skutera pójdzie znaną ścieżką: „Pamiętacie koncept True Adventure zaprezentowany rok temu w Mediolanie? Ten projekt poprzedził model Africa Twin, który teraz jest już w produkcji.”

Finalny skuter prawdopodobnie nie będzie wyglądał tak, jak model koncepcyjny, ale Recoque przyznał, że jest on już „bardzo zaawansowanym produktem”. Jesteśmy bardziej niż pewni, że City Adventure bazuje konstrukcyjnie na serii NC750, a to oznacza dwucylindrowy, rzędowy silnik 745 ccm o mocy 52 KM oraz automatyczną skrzynię DCT. Być może zobaczymy też offroadowe tryby jazdy znane z nowej Afryki Twin?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły