Offroadowy skuter Honda City Adventure dostępny w 2017!

- Piotr Jędrzejak

Już teraz nie możemy się doczekać.

Pamiętacie jedną z najciekawszych nowości Hondy na niedawnych targach Eicma? Był nią skuter koncepcyjny z offroadowym zacięciemHonda City Adventure 2017 (2)ten niepozorny pomysł został tak pozytywnie odebrany na całym świecie, że Honda nie miała innego wyjścia i musiała postawić kolejny krok.

City Adventure pojawił się również na targach motocyklowych we Francji, gdzie redakcja Moto-net.com przepytała szefa francuskiego oddziału Hondy. Fabrice Recoque przyznał, że skuter będzie dostępny w 2017 roku. Dodał, że premiera skutera pójdzie znaną ścieżką: „Pamiętacie koncept True Adventure zaprezentowany rok temu w Honda City Adventure 2017 (6)Mediolanie? Ten projekt poprzedził model Africa Twin, który teraz jest już w produkcji.”

Finalny skuter prawdopodobnie nie będzie wyglądał tak, jak model koncepcyjny, ale Recoque przyznał, że jest on już „bardzo zaawansowanym produktem”. Jesteśmy bardziej niż pewni, że City Adventure bazuje konstrukcyjnie na serii NC750, a to oznacza dwucylindrowy, rzędowy silnik 745 ccm o mocy 52 KM oraz automatyczną skrzynię DCT. Być może zobaczymy też offroadowe tryby jazdy znane z nowej Afryki Twin?

Honda City Adventure 2017 (1)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl