Yamaha YZF-R1 i R1M 2015: akcja serwisowa skrzyni biegów
Piotr Jędrzejak
10 grudnia 2015

Od pewnego czasu dość głośnym echem w internecie odbijają się plotki na temat akcji serwisowej związanej ze skrzynią biegów nowej Yamahy R1. Niektórzy nawet zapowiadali wymianę całego silnika. Teraz jednak wszystko jest już oficjalne i oczywiście znacznie mniej drastyczne.

Akcja serwisowa kilka dni temu oficjalnie została ogłoszona w Kanadzie, a dziś dowiedzieliśmy się, że Yamaha Motor Polska również zaczyna zapraszać swoich klientów do serwisów. Problem dotyczy głównie drugiego przełożenia – koło zębate oraz przekładnie zębate, w warunkach bardzo silnego naprężenia mogą się odkształcić. Wada ujawnia się tylko w ograniczonej liczbie konkretnych egzemplarzy, jednak dla bezpieczeństwa Yamaha zarządziła akcję serwisową dla wszystkich motocykli z roku modelowego 2015. Naprawa wady mogłaby ograniczyć się do wymiany konkretnych kół zębatych przekładni, jednak Yamaha postanowiła wymieniać całe skrzynie biegów.

Na polskim rynku akcja obejmuje kilkadziesiąt modeli R1 i R1M z rocznika modelowego 2015, a klienci będą oficjalnie powiadamiani przez importera. Świeżo produkowane motocykle z rocznika modelowego 2016 są już pozbawione wady. W razie pytań przygotujcie numer VIN swojego motocykla i skontaktujcie się z ASO Yamahy.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły