Na targach Eicma 2014 Honda pokazała sporo motocykli, które już miały swoje premiery, sporo nowych wersji kolorystycznych oraz dwa prototypy – RC213V-S i właśnie True Adventure.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie:

Drugim zaprezentowanym prototypem jest True Adventure. Zainspirowany legendarnymi osiągnięciami Hondy w kategorii adventure oraz obecnym sukcesami w Rajdzie Dakar, prototyp True Adventure określa kierunek obrany przez Hondę – wyznaczenie nowych granic w segmencie Adventure. Głównym zamierzeniem inżynierów było stworzenie maszyny o wyjątkowych zdolnościach terenowych, którą z powodzeniem będzie można objechać całą kulę ziemską. U boku nowego prototypu pojawiła się Honda CRF450 Rally w barwach teamu HRC oraz będący ukłonem w stronę rajdowego dziedzictwa Hondy, model NXR Africa Twin, na którym Gilles Lalay wygrał w 1989 roku Rajd Paryż-Dakar.

Honda oficjalnie tego nie przyznała, ale chyba zgodzicie się, że ten opis idealnie pasuje do ideologii Africa Twin? Wszystko tutaj pasuje – obecność dakarówki oraz klasycznej „Afryki”. Jeżeli pamiętacie plotki z kwietnia, nowa Afryka ma bazować konstrukcyjnie właśnie na dakarówce i generalnie będzie dużą offroadówką zdolną wjechać wszędzie.

Czy ten prototyp to pierwsza wersja nowej Africa Twin? Nie możemy się doczekać, a póki co mamy tylko kilka zdjęć!

Honda True Adventure Prototyp 2015 (1)

Honda True Adventure Prototyp 2015 (2)

Honda True Adventure Prototyp 2015 (4)

Honda True Adventure Prototyp 2015 (5)