Honda True Adventure 2015 – prototyp nowej Africa Twin?

- Piotr Jędrzejak

Na targach Eicma 2014 Honda pokazała sporo motocykli, które już miały swoje premiery, sporo nowych wersji kolorystycznych oraz dwa prototypy – RC213V-S i właśnie True Adventure.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie:

Drugim zaprezentowanym prototypem jest True Adventure. Zainspirowany legendarnymi osiągnięciami Hondy w kategorii adventure oraz obecnym sukcesami w Rajdzie Dakar, prototyp True Adventure określa kierunek obrany przez Hondę – wyznaczenie nowych granic w segmencie Adventure. Głównym zamierzeniem inżynierów było stworzenie maszyny o wyjątkowych zdolnościach terenowych, którą z powodzeniem będzie można objechać całą kulę ziemską. U boku nowego prototypu pojawiła się Honda CRF450 Rally w barwach teamu HRC oraz będący ukłonem w stronę rajdowego dziedzictwa Hondy, model NXR Africa Twin, na którym Gilles Lalay wygrał w 1989 roku Rajd Paryż-Dakar.

Honda oficjalnie tego nie przyznała, ale chyba zgodzicie się, że ten opis idealnie pasuje do ideologii Africa Twin? Wszystko tutaj pasuje – obecność dakarówki oraz klasycznej „Afryki”. Jeżeli pamiętacie plotki z kwietnia, nowa Afryka ma bazować konstrukcyjnie właśnie na dakarówce i generalnie będzie dużą offroadówką zdolną wjechać wszędzie.

Czy ten prototyp to pierwsza wersja nowej Africa Twin? Nie możemy się doczekać, a póki co mamy tylko kilka zdjęć!

Honda True Adventure Prototyp 2015 (1)

Honda True Adventure Prototyp 2015 (2)

Honda True Adventure Prototyp 2015 (4)

Honda True Adventure Prototyp 2015 (5)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl