Honda Africa Twin 2015? Nowe plotki!
Piotr Jędrzejak
29 kwietnia 2014

Africa Twin to już wręcz legendarny motocykl, a spora rzesza fanów ma nadzieję na jego wskrzeszenie. Skoro Honda zrobiła to z VFRką 800, to dlaczego nie z Afryką?

Pierwsze poważne plotki na ten temat pojawiły się w lipcu minionego roku, gdy w amerykańskim urzędzie patentowym zarejestrowana została nazwa Africa Twin. Ostatnio nowe życie tym plotkom dały przecieki opublikowane przez Motorrad oraz Moto.it. Z ich doniesień wynika, że nowa Africa będzie przede wszystkim bazowała na konstrukcji dakarowej CRF450 Rally udostępnionej dla zespołów prywatnych. Dla fanów najistotniejszą informacją jest, że jako motocykl Adventure, Afryka zorientowana będzie przede wszystkim na offroad, o czym ma świadczyć 21-calowe, szprychowane koło z przodu oraz masa na poziomie 200 kg. Silnik ma mieć w okolicach 900 – 1000 ccm pojemności.

O ile segment Adventure w ofercie Hondy jest dość bogaty, to większość (Crosstourer, Crossrunner, NC750X, CB500X) jest motocyklami raczej szosowymi z możliwością zjechania w szuter. Dopiero XL700V Transalp oferuje większe możliwości offroadowe, natomiast Africa Twin ma być dużą offroadówką, która przede wszystkim ma potrafić jeździć po trudnych szlakach (na co wskazuje projekt bazujący na CRF450 Rally), a przy okazji poradzi sobie w turystyce asfaltowej.

O ile plotki się potwierdzą, rzeczywiście możemy spodziewać się prawdziwej, odnowionej Hondy Africa Twin. Sądzicie, że to prawdopodobny scenariusz? Podoba Wam się taka wizja?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły