Nowe zdjęcie szpiegowskie KTMa 390 Adventure – w końcu?

- Piotr Jędrzejak

Prototypowy 390 Adventure otrzymał zmiany, które dopasowują go do aktualnej stylistyki KTMa. Czy to oznacza zbliżającą się premierę?

Pierwsze plotki dotyczące pomarańczowej 390-tki w odmianie turystyczno-offroadowej rozeszły się po świecie jeszcze w 2014 roku… Nawet w połowie 2018 r. informowaliśmy Was, że szef KTMa w Indiach zapowiedział 390 Adventure’a. W tak zwanym międzyczasie Pomarańczowi zdążyli zaprezentować kilka nowych modeli, a małego Adv jak nie było, tak nie ma.

Nie jest jednak wykluczone, że coś się w tym temacie zmienia. Redakcja Thrust Zone opublikowała zdjęcie szpiegowskie KTMa 390 Adventure wykonane w czasie testów drogowych w indyjskim Mumbaju.

KTM 390 Adventure upolowany niedawno w Mumbaju na testach drogowych.

KTM 390 Adventure upolowany niedawno w Mumbaju na testach drogowych.

Widać, że trochę zmieniło się w stosunku do poprzednich wersji. Zamiast szprychowych, widzimy aluminiowe felgi (najprawdopodobniej w rozmiarach 19 i 17 cali). Zmieniła się też przednia owiewka, zyskując unikalny, aktualny styl KTMa – wraz z lampami LED. Nie zabrakło wysokiego prześwitu, gmoli oraz stelaża pod kufry boczne. Silnik to najprawodpodobniej jednostka bliźniacza z Duke 390, co oznacza ok 44 KM. Obecność ABSu jest już przymusem, a nie zdziwimy się, jeżeli będzie miał offroadową opcję odłączenia tylnego koła, podobnie jak offroadowe opcje będzie miała kontrola trakcji.

Prototypowy KTM 390 Adventure otrzymał zmiany stylistyczne dopasowujące go do aktualnej gamy KTMa. Czy to oznacza, że nowy model w końcu dostał zielone światło na premierę? Jeżeli tak, to może zobaczymy go na wystawach pod koniec 2019 roku? Niestety konkretów wciąż nie znamy.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl