Ponad 1000 praw jazdy w 4 miesiące: grupa SPEED podsumowuje działanie

- Piotr Jędrzejak

Średnio niemalże 40 mandatów oraz 10 praw jazdy DZIENNIE za przekraczanie prędkości. Policyjna grupa Speed działa skutecznie od 4 miesięcy.

Specjalna, policyjna grupa Speed powołana została do życia dnia 27 listopada 2018 roku. Działa w niej ponad 1372 policjantów z drogówki oraz wydziałów kryminalnych. Funkcjonariusze do dyspozycji mają m.in. oznakowaną Kią Stinger, ale przede wszystkim poruszają się nieoznakowanymi BMW serii 3. Grupa Speed działa na terenie garnizonu warszawskiego, czyli w stolicy i okolicznych powiatach, prowadząc zarówno pomiary statyczne, jak i dynamiczne.

fotoradar polcja mierzenie predkosci policja warszawa grupa speed

„Policjanci działający w grupie Speed mają działać zdecydowanie, aby ukrócić karygodne zachowania na drodze i być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.” Ich działania skierowane są przede wszystkim w „najbardziej zagorzałych zwolenników poruszania się z dużą prędkością, do których nie docierają przekazy edukacyjno-profilaktyczne, ani informacje o kolejnych tragediach, do jakich dochodzi na drodze.”

nieoznakowane bmw 3 policja warszawa grupa speed

Teraz Komenda Główna Policji w Warszawie publikuje podsumowanie. Liczby wyglądają imponująco.

Podsumowanie 4 miesięcy działania warszawskiej grupy SPEED:
• Działa od 27 listopada 2018 r.
• W akcjach udział wzięło ponad 1372 policjantów
• Namierzono 4719 kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości.
• 1094 z nich straciło prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.
• Ujawniono blisko 830 innych wykroczeń popełnionych przez kierowców.
• Nałożono łącznie 5136 mandatów karnych.
• Wystosowano 1469 pouczeń.
• Wystawiono 73 wnioski o ukaranie do sądu.
• Zatrzymano 211 dowodów rejestracyjnych.

prawo jazdy predkosc mandat 3 miesiace 50 kmh policja warszawa grupa speed

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl