KTM 390 Adventure 2015 – czyżby?

- Piotr Jędrzejak

Plotki prosto z Indii sugerują, że KTM ma zamiar rozszerzyć swoją ofertę o kolejny motocykl z serii Adventure!

Aktualnie w ofercie KTMa znajduje się 1190 Adventure i już za kilka miesięcy dołączy do niego bardziej dziki 1290 Super Adventure (na niektórych rynkach w sprzedaży wciąż jest starszy model, 990 Adventure). Być może zauważyliście, że w katalogu brakuje mniejszego przedstawiciela klasy turystyczno-offroadowej. Istnieje wprawdzie 690 Enduro R, jednak ten sprzęt jest znacznie bardziej offroadowy, niż podróżniczy.

Redakcja indyjskiego MotorBeam donosi, że KTM zaprezentuje model 390 Adventure i to już na najbliższych targach Eicma. Mały Adventure (tak samo jak RC390) bazował będzie konstrukcyjnie na nakedzie, 390 Duke (którego mieliśmy przyjemność testować). Oczywiście pojawi się kilka nowości, jak zawieszenie z większym skokiem, wygodna kanapa i wyprostowana pozycja, opony dual-sport oraz większy zbiornik paliwa. Silnik pozostanie bez zmian, a więc mówimy o singlu, w którym pojemność 373,2 ccm daje 43 KM mocy, a ABS będzie w standardzie. W kwestiach designu można spodziewać się wpływów ze strony dużego Adventure, którego widzicie na górze. Motocykl miałby być produkowany w tej samej, indyjskiej fabryce co seria Duke i RC (co na pewno pozwoli ograniczyć koszty), skąd będzie dostarczany do reszty świata. Yamaho XT660Z Tenere, strzeż się!

Zdjęć szpiegowskich brak, na więcej szczegółów musimy poczekać do listopadowych targów Eicma, ale żeby podgrzać atmosferę jeszcze bardziej, przypominamy, że 390 Adventure może nie być jedyną niespodzianką z Mattighofen. Pamiętacie zdjęcie supermociaka 390?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl