Akcja serwisowa: opony Continental 2007-2014 do zwrotu!
Piotr Jędrzejak
18 sierpnia 2014

Continental ogłosił ogromną akcję serwisową na swoje opony motocyklowe – obejmuje ona 170 000 sztuk sprzedanych na całym świecie!

Niemiecki producent opon wykrył w swoich produktach wadę. Przez rozszczelnienie się wewnętrznych warstw może dojść do utraty powietrza w przedniej oponie motocyklowej. Problem dotyczy 170 000 sztuk sprzedanych na całym świecie, wyprodukowanych w latach 2007-2014. Continental oficjalnie ogłosił już akcję wymiany opon, jednak warto wspomnieć, że nie jest to typowa akcja serwisowa podlegająca pod UOKiK, ale akcja wolontariackia ogłoszona jedynie przez producenta.

Opony objęte akcją:

 W rozmiarach 120/70 ZR 17 oraz 120/70 R 17.

 Numery DOT pomiędzy 1907 oraz 2614.

 Modele:
– ContiSportAttack,
– ContiSportAttack 2,
– ContiAttack SM,
– ContiRaceAttack Comp. Soft,
– ContiRaceAttack Comp. Medium,
– ContiRaceAttack Comp. Endurance
– ContiRoadAttack 2 GT W.

Strzelamy w ciemno, że spora część z 170 000 sztuk została już dawno zutylizowana, jednak jak zauważyliście po numerze DOT, najświeższe z tych opon wyprodukowane zostały całkiem niedawno, w ostatnim tygodniu czerwca 2014. Ogumienie z wadą trafiało do fabryk motocyklowych (a więc znajdowały się na nowych motocyklach z salonu) oraz do wszelkich sklepów. Do tej pory firma Continental nie zanotowała żadnego wypadku związanego z usterką opon.

Opony podlegają wymianie niezależnie od stanu zużycia. Jak się dowiedzieliśmy, do wymiany opony nie będzie potrzebny Wam paragon, ani żaden inny dowód zakupu. W sprawie wymiany skontaktujcie się z najbliższym dealerem opon motocyklowych Continental. Więcej szczegółów znajdziecie na oficjalnej stronie związanej z akcją wymiany opon.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły