Akcja serwisowa: opony Continental 2007-2014 do zwrotu!

- Piotr Jędrzejak

Continental ogłosił ogromną akcję serwisową na swoje opony motocyklowe – obejmuje ona 170 000 sztuk sprzedanych na całym świecie!

Niemiecki producent opon wykrył w swoich produktach wadę. Przez rozszczelnienie się wewnętrznych warstw może dojść do utraty powietrza w przedniej oponie motocyklowej. Problem dotyczy 170 000 sztuk sprzedanych na całym świecie, wyprodukowanych w latach 2007-2014. Continental oficjalnie ogłosił już akcję wymiany opon, jednak warto wspomnieć, że nie jest to typowa akcja serwisowa podlegająca pod UOKiK, ale akcja wolontariackia ogłoszona jedynie przez producenta.

Opony objęte akcją:

 W rozmiarach 120/70 ZR 17 oraz 120/70 R 17.

 Numery DOT pomiędzy 1907 oraz 2614.

 Modele:
– ContiSportAttack,
– ContiSportAttack 2,
– ContiAttack SM,
– ContiRaceAttack Comp. Soft,
– ContiRaceAttack Comp. Medium,
– ContiRaceAttack Comp. Endurance
– ContiRoadAttack 2 GT W.

Strzelamy w ciemno, że spora część z 170 000 sztuk została już dawno zutylizowana, jednak jak zauważyliście po numerze DOT, najświeższe z tych opon wyprodukowane zostały całkiem niedawno, w ostatnim tygodniu czerwca 2014. Ogumienie z wadą trafiało do fabryk motocyklowych (a więc znajdowały się na nowych motocyklach z salonu) oraz do wszelkich sklepów. Do tej pory firma Continental nie zanotowała żadnego wypadku związanego z usterką opon.

Opony podlegają wymianie niezależnie od stanu zużycia. Jak się dowiedzieliśmy, do wymiany opony nie będzie potrzebny Wam paragon, ani żaden inny dowód zakupu. W sprawie wymiany skontaktujcie się z najbliższym dealerem opon motocyklowych Continental. Więcej szczegółów znajdziecie na oficjalnej stronie związanej z akcją wymiany opon.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl