KTM Adventure 1290 – pierwsze zdjęcia szpiegowskie
Piotr Jędrzejak
24 kwietnia 2012

Nowy KTM już jest i został „przypadkowo” sfotografowany!

Nasi koledzy po fachu z włoskiego infomotori.com jako pierwsi opublikowali zdjęcia nowiutkiego KTMa Adventure 1290. Tak przynajmniej twierdzą. Zdjęcia oczywiście są określone jako szpiegowskie, czyli niczego nieświadomy ktoś przechodził ulicą, a że akurat obok wywijał (na linii ciągłej!) prototypowy Adventure 1290, to ten ktoś wyciągnął aparat i zaczął go fotografować. Proste, prawda?

Pomijając genezę, faktem jest, że nowy Adventure 1290 jest w planach. Według dawnego schematu z KTMa, ma się on pojawić w sezonie 2014, czyli rok później, niż Super Duke 1290. Może jednak założenia zmieniły się i oba motocykle zobaczymy już na najbliższych targach Eicma? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że motocykl na zdjęciach rzeczywiście może być konkurentem w klasie BMW R1200GS. Wyglądem nowego Adventure póki co nie trzeba się przejmować, bo na pewno ulegnie zmianom, ale warte uwagi jest przednie, 21-calowe koło, tradycyjna rama kratownicowa oraz pojedynczy wydech. Przedmiotem testów teraz są silnik i szeroko pojęte właściwości jezdne, na co zresztą wskazuje obecność tajemniczej skrzynki (zapewne z austriackim komputerem NASA w środku).

Podsumowując – nowego Adventure zobaczymy na 100% i na pewno urośnie do klasy dużych turystycznych enduraków. Z pewnością też zobaczymy jeszcze sporo podobnych przecieków szpiegowskich ze stajni KTMa. Co uważacie o projekcie Adventure 1290?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły