KTM Super Duke 1200 R – koncepcja Micro Sapio
Piotr Jędrzejak
13 kwietnia 2012

To tylko rysunek koncepcyjny niezależnego grafika, ale co o nim sądzicie?

W sierpniu 2011 roku w sieci pojawiło i szybko rozprzestrzeniło się zdjęcie, które w ogóle nie powinno zostać zrobione. Na spotkaniu dealerów KTMa z Północnej Ameryki ktoś sfotografował plan wprowadzenia nowych motocykli na 2012, 2013 oraz 2014 rok. Od tamtej pory zdjęcie to przewija się przy okazji wszelkich plotek o nowościach z Mattighofen.

Miłośnicy streetfighterów najbardziej czekają na Super Duke’a R 1290. Według planu ma pojawić się w następnym roku i KTM nie zmienił założeń, niebawem zaczną się pojawiać się jego zdjęcia z komórek, z ukrycia, z tajnych testów i z austriackich bunkrów. Mirco Sapio postanowił wyprzedzić KTMa i opublikował swój własny pomysł na najpotężniejszego z Duke’ów. Włoski, zupełnie niezwiązany z KTMem projektant czerpał inspirację z modelu z lat 2005-2006 oraz z najnowszego 690 Duke Track. Co sądzicie o wizji Mirco oraz w ogóle o austriackim pomyśle stworzenia Super Duke’a 1290 R? Zapraszam do dyskusji!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły