KTM 690 Duke Track – szaleństwo bez homologacji
Piotr Jędrzejak
2 kwietnia 2012

Pomarańczowi z Mattighofen wiedzą jak oddziaływać na zmysły swoich fanów.

Na rynek wypuszczają nowy motocykl, a w zasadzie nową wersję jednego ze swoich szlagierów. Duke 690, najmocniejszy jednocylindrowiec, przeszedł właśnie terapię chuligańską, której skutkiem jest między innymi brak homologacji drogowej.

To jest jednak szczegół. Terapia była inspirowana serią European Junior Cup, w której młodzi kierowcy ścigali się będą właśnie na torowych Duke’ach 690. W pucharze wystąpią też Adrian Pasek, Artur Wielebski oraz Szymon Kaczmarek. Duke Track ma inną, bardziej wyścigową pozycję, schudł o 10 kg i waży aktualnie 140 kg na sucho. Dostał też 9 nowych kucyków, więc dysponuje stadem 79 KM. Na wyposażeniu znalazło się pół katalogu PowerParts, rozpoczynając od sportowej kanapy i kierownicy przez wałek rozrządu, airbox, a kończąc na takich szczegółach, jak regulowany zawias WP, koła Marchesini, lepszy system hamulcowy Brembo i oczywiście układ Akrapovic. KTM utrzymuje, że spalanie oscylowało będzie w okolicy 7l/100km, a cena nie przekroczy 10000 euro.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły