Brett McCormick – wszystko w porządku!
Piotr Jędrzejak
24 kwietnia 2012

„Pełny i szybki powrót do zdrowia”

Wczoraj pisałem, że w WSBK przydarzył się już drugi (po Joanie Lascorzu) poważny wypadek z urazem kręgosłupa. Bret McCormick jechał na 11 pozycji, ale po kolizji z Carlosem Checa wyjechał na trawę i przewrócił się. Na szczęście dziś już wiemy, że Brett McCormick może liczyć na pełny i szybki powrót do zdrowia.

O wszystkim poinformował na oficjalnej stronie ojciec McCormicka, Grant: „Dziękuję wszystkim za wspaniałe życzenia. Brett śpi komfortowo i w poniedziałek będzie miał ocenę kontuzji, aby przekonać się, czy potrzebna jest operacja aby ustabilizować kręg C5. Poza tym ma złamany kciuk oraz trochę siniaków (w tym podbite oczy). Miał szczęście i czeka go teraz pełny i szybki powrót do zdrowia. Chciałbym podziękować Shoei oraz Alpinestars za świetną robotę, bez nich kontuzje mogły być gorsze. Muszę też dodać jakim nieprawdopodobnym wsparciem jest zespół Effenbert-Liberty, czujemy się jak w rodzinie. Są najlepsi. No i ogromne podziękowania dla wszystkich na torze i w centrum medycznym za ich czas i poświęcenia dla Bretta po wypadku.”

Wczoraj po południu ojciec Bretta dodał: „Jesteśmy wciąż w szpitalu w Assen, ale za jeden, może dwa dni będzie już możliwość przetransportowania Bretta. Wtedy pojedziemy do Włoch, a następnie lub od razu do domu w Kanadzie. Jeżeli Brett będzie potrzebował operacji, wtedy ją wykonamy. Jest w dobrym samopoczuciu oraz jest z nami inżynier Lucca. Jeszcze raz dziękuję za wsparcie! Brett naprawdę to docenia!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły