Husqvarna 701 Enduro 2016: perfekcyjna kombinacja?
Piotr Jędrzejak
28 października 2015

Biało-niebiescy właśnie zaprezentowali swój kolejny, zupełnie nowy motocykl. Jeżeli macie déjà-vu i widzicie w nim KTMa Enduro R, to… macie rację.

Przypomnijmy, że właścicielem Husqvarny jest Stefan Pierer, czyli dokładnie ten sam człowiek, który jest również CEO w austriackim KTMie. Husqvarna zapowiedziała huczny powrót do szalonych motocykli również asfaltowych, no i co nie jest zdziwieniem, wszystkie nowe modele bazują na KTMach. Na przykład zaprezentowany niedawno 701 Supermoto to biało-niebieska kopia 690 SMC-R.

Teraz Husqvarna prezentuje nowego 701 Enduro, który to jest bliźniakiem KTMa Enduro R. Nie miejcie jednak wątpliwości, nie narzekamy! KTM Enduro R to motocykl, w którym można zakochać się od pierwszego wejrzenia, a na pewno od pierwszej przejażdżki. Dokładnie tego samego spodziewamy się po Husqvarnie 701 Enduro, której hasłem jest „perfekcyjna kombinacja”.

Pełne dane techniczne jeszcze nie zostały udostępnione, ale już teraz wiemy, że nastąpiło kilka delikatnych zmian. Opony to bardziej terenowe Continental TKC 80 (wciąż na kołach 21/18″). Zawieszenie również jest bardziej terenowe – jego skok zwiększył się o 25 mm do 275 mm z przodu i z tyłu. Husqvarna chwali się też świetną masą – nie znamy jej, ale Enduro R bez paliwa ważył 145 kg.

Poza tym silnik, hamulce i cały osprzęt 701 Enduro jest identyczny jak w 690 Enduro R. Jeżeli więc bardzo chcecie znaleźć specyfikację Husqvarny, po prostu zajrzyjcie na stronę KTMa… Motocykl dostępny będzie w salonach już od listopada 2015, a teraz obejrzyjcie świetny klip promocyjny!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły