Husqvarna 401 Vitpilen przyłapana na testach!

- Piotr Jędrzejak

Wygląda jak testowy KTM, ale wszyscy wiedzą co tu się kroi.

Pięć miesięcy temu informowaliśmy Was, że wyśmienite projekty 401 Vitpilen oraz 401 Svartpilen od Husqvarny trafią do produkcji! Jeden z dwóch dyrektorów Huski powiedział wtedy, że te dwa motocykle pojawią się  na rynku jako modele 2017. Przyznał, że nie będą wyglądały identycznie jak sprzęty koncepcyjne, ale na pewno styl pozostanie ten sam.

Teraz mamy pierwszą okazję na zweryfikowanie jego słów. Fotograf z BMH-Images po raz kolejny przyłapał testówkę i wszystko wskazuje na to, że jest nią 401 Vitpilen w stylu modern-cafe-racer.

Husqvarna 401 Vitpilen testy (3)

Od samego początku było jasne, że obie koncepcyjne Husqvarny to generalnie podwozie KTMa Duke 390 z dołożonym niesamowitym nadwoziem – jeżeli możemy tak to w skrócie określić. Teraz, testując nową Vitpilen, przebrano ją właśnie za KTMa. Dostała pomarańczowe koła, KTMowe światło oraz KTMową okleinę kamuflażową. Ale niestety, Husqvarnie nie udało się ukryć swojego dzieła. Linie zbiornika i siedzenia jasno wskazują, że mamy do czynienia z Vitpilen.

Ale to nie wszystko! Na zdjęciach widzicie 401 Vitpilen bazującą na Duke’u 390, ale na testach podobno widziano też kolejną Vitpilen, tym razem bazującą na Duke’u 125. Wygląda więc na to, że szykuje cała flota nowych, drogowych Husqvarn, ponieważ siostrzana Svartpilen (czyli modern-scrambler) podobno również jest w fazie testów.

Husqvarna 401 Vitpilen testy (2)

Husqvarna 401 Vitpilen testy (4)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl