Husqvarna 401 Vitpilen przyłapana na testach!
Piotr Jędrzejak
17 czerwca 2015

Wygląda jak testowy KTM, ale wszyscy wiedzą co tu się kroi.

Pięć miesięcy temu informowaliśmy Was, że wyśmienite projekty 401 Vitpilen oraz 401 Svartpilen od Husqvarny trafią do produkcji! Jeden z dwóch dyrektorów Huski powiedział wtedy, że te dwa motocykle pojawią się  na rynku jako modele 2017. Przyznał, że nie będą wyglądały identycznie jak sprzęty koncepcyjne, ale na pewno styl pozostanie ten sam.

Teraz mamy pierwszą okazję na zweryfikowanie jego słów. Fotograf z BMH-Images po raz kolejny przyłapał testówkę i wszystko wskazuje na to, że jest nią 401 Vitpilen w stylu modern-cafe-racer.

Od samego początku było jasne, że obie koncepcyjne Husqvarny to generalnie podwozie KTMa Duke 390 z dołożonym niesamowitym nadwoziem – jeżeli możemy tak to w skrócie określić. Teraz, testując nową Vitpilen, przebrano ją właśnie za KTMa. Dostała pomarańczowe koła, KTMowe światło oraz KTMową okleinę kamuflażową. Ale niestety, Husqvarnie nie udało się ukryć swojego dzieła. Linie zbiornika i siedzenia jasno wskazują, że mamy do czynienia z Vitpilen.

Ale to nie wszystko! Na zdjęciach widzicie 401 Vitpilen bazującą na Duke’u 390, ale na testach podobno widziano też kolejną Vitpilen, tym razem bazującą na Duke’u 125. Wygląda więc na to, że szykuje cała flota nowych, drogowych Husqvarn, ponieważ siostrzana Svartpilen (czyli modern-scrambler) podobno również jest w fazie testów.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły