Koncepcyjne Husqvarny 401 trafią do produkcji na 2017!
Piotr Jędrzejak
13 stycznia 2015

„Może nie będą wyglądały identycznie, ale na pewno będą miały ten sam styl.” Wyśmienite 401 Vitpilen i 401 Svartpilen pojawią się na rynku jako modele 2017!

Pamiętacie dwa koncepcyjne motocykle, które Husqvarna zaprezentowała na targach Eicma, dwa miesiące temu? Na pewno pamiętacie, takich sprzętów nie zapomina się zbyt szybko. Chodzi oczywiście o modele 401 Vitpilen i 401 Svartpilen – sporą galerię zdjęć z nimi znajdziecie tutaj.

Przypomnijmy w dwóch słowach: 401 Vitpilen, czyli Biała Strzała jest czymś, co nazwalibyśmy nowoczesnym podejściem do tematu cafe racerów. Z kolei 401 Svartpilen, Czarna Strzała, jest podejściem do scramblerów, a oba te sprzęty nawiązują do rebelianckiego ducha lat ’60 i ’70. Konstrukcyjnie bazują one na KTMie 390 Duke, co oznacza niedużą masę i moc 43,5 KM. Gdy Husqvarna (której właścicielem jest szef KTMa) zaprezentowała te motocykle, powiedziano wyraźnie – „te koncepty jedynie wyznaczają trend marki na przyszłość, ale jeżeli się spodobają, zastanowimy się nad wprowadzeniem ich do produkcji”. No i nie uwierzycie – udało się!!

Jak dla szwedzkiego magazynu Bike powiedział Reinhold Zens, jeden z dwóch dyrektorów zarządzających w Husqvarnie:
„Mogę powiedzieć, że te motocykle pojawią się jako modele 2017. Może nie będą wyglądały identycznie, bo koncept mimo wszystko tylko marzenie projektanta, a model produkcyjny musi spełniać pewne zasady i wymagania. Ale na pewno będą miały ten sam styl.”

Jeżeli Husqvarnie uda się nie zmarnować potencjału stylistycznego drzemiącego w tych konceptach, to możemy spodziewać się dwóch, genialnych, niezbyt drogich, świetnie wyglądających motocykli klasy średniej. Tylko dlaczego mamy czekać jeszcze dwa lata?!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły