Honda CRF450 2017 w wersji supermoto… tylko we Francji
Piotr Jędrzejak
1 grudnia 2016

Współpracująca z Hondą firma RedMoto przygotowała nowe supermociaki na sezon 2017!

Supermoto jest sportem całkiem popularnym, ale tylko przy okazji oglądania filmików w internecie lub w rozmowach przy piwie. Niestety popularności jest zdecydowanie zbyt mało, aby supermociaki mogły znaleźć się w globalnym zainteresowaniu. Ciężko kupić nowe supermoto w oficjalnych sieciach sprzedażowych – jest to możliwe, ale wybór marek jest bardzo ograniczony.

Honda na przykład nie posiada supermoto w swoim oficjalnym zestawieniu modelowym, pomimo że motocykle są bardzo popularne w sporcie SM. Honda współpracuje jednak z firmą RedMoto (kiedyś współpracowała z inną firmą HM Moto), która przerabia ich crossówki i enduraki. Tym sposobem można kupić supermoto Hondy, ale tylko we Włoszech (RedMoto to włoska firma) oraz we Francji, gdzie prawdopodobnie SM RedMoto trafią do oficjalnej sieci sprzedażowej.

RedMoto wzięło na warsztat offroadowe modele Hondy, które na rok 2017 przeszły rewolucyjne zmiany – mają nowe zawieszenia, ramy i silniki. W opcji supermoto dostajemy motocykle, które ścigają się w narodowych i światowych seriach mistrzostw supermoto, ale posiadają homologacją drogową. Są lampy LED, czy elektryczny rozrusznik. Wśród dodatków znalazły się też handguardy i wytrzymała płyta pod silnikiem.

Kolejne modyfikacje to 4-tłoczkowy zacisk Brembo montowany radialnie na adapterze. Obsługiwany jest radialną pompą Brembo, a pracuje na tarczy typu wave o śr. 320 mm. Zawieszenie zostało dopasowane zarówno pod względem wysokości, jak i ustawień bazowych pod potrzeby supermoto. Pojawiły się 17 calowe, szprychowe koła Excel (rozmiary opon 120/70 oraz 150/60).

Supermociaki do RedMoto dostępne są w dwóch wersjach: CRF450RX oraz CRF450RXC. Ta druga opcja przeznaczona jest „dla osób lubiących dalsze podróże” i posiada większy zbiornika paliwa 8,5 l, zamiast 7,3 litra… Motocykle ważą odpowiednio 122,3 kg oraz 123,5 kg. Ani Honda, ani RedMoto nie podają osiągów silnika (w dużym zaokrągleniu ok. 50 KM). Jako, że Honda wciąż oficjalnie nie chwali się cenami swoich offroadówek 2017, nie znamy również cen supermociaków od RedMoto. Można spodziewać się wartości około 11 000 euro (50 000zł).

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły