BMW S1000XR 2015 – nowe zdjęcia sportowego turystyka

- Piotr Jędrzejak

Do tej pory nazywaliśmy go S1000F, jednak teraz, dzięki wnioskom patentowym z USA i Niemiec okazuje się, że oficjalna nazwa brzmi S1000XR.

Pierwsze plotki na jego temat pojawiły się tak dawno temu, że nie jesteśmy w stanie sobie ich przypomnieć, a pierwsze zdjęcia szpiegowskie (co potwierdziło plotki), wypłynęły do internetu w marcu tego roku.

S1000XR jest „sportowym” turystycznym adventure nie tylko z nazwy. Konstrukcja motocykla w końcu wywodzi się z ultra-sportowego S1000RR! Oczywiście zawieszenie jest wyższe i bardziej komfortowe, także nie tylko będziecie mogli wybrać się w długą podróż pełną winkli, ale i przy okazji zjedziecie w lekki szuter. Naturalną konkurencją dla S1000XR wydaje się Ducati Multistrada 1200. W temacie osiągów możemy spodziewać się czegoś podobnego do nakeda S1000R, czyli ok. 160 KM. Taka moc w połączeniu z wygodną pozycją i dobrym zawieszeniem… Nie ukrywamy, że oczekiwania względem BMW mamy wysokie!

Pewnie zauważyliście, że nie odkryliśmy Ameryki i wszystkie te informacje są już znane… Macie rację. Teraz nowością są tylko zdjęcia. Dzięki fotografowi BMH-Images (udostępnione przez asphaltandrubber.com) mamy pierwsze ujęcia, na których można podziwiać ten motocykl w pełnej krasie. Jedyne zakamuflowane elementy to lamy i logo BMW. Podoba Wam się S1000XR?

BMW S1000XR 2015 (4)

BMW S1000XR 2015 (1)

BMW S1000XR 2015 (2)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl