Czeskie Tourist Trophy w Horicach: relacja i video!

- MotoRmania

Łukasz Łabuć w poprzedni weekend odwiedził czeskie Horice, gdzie odbywały się wyścigi road racing pod nazwą Česká Tourist Trophy! Przeczytajcie kilka zdań na temat tej imprezy i obejrzyjcie video!

autor:
Łukasz Łabuć

W dniach 9-10.08.2014 w czeskich Horicach odbyła się impreza z cyklu wyścigów ulicznych pod nazwą Česká Tourist Trophy. Tradycyjnie odbywa się w czerwcu i jest nastawiona na wyścigi klasyków z domieszką „małych” ścigaczy (125,250 i mono). W tym roku nowy termin wynikał z połączenia CTT z europejską serią IRRC (International Road Racing Championschip). W ramach CTT pojechały klasyki (175, 250, 350, 500, 750, side) i było naprawdę przyjemnie oglądać oldtimery w akcji, a w ramach IRRC ścigały się klasy SSP i SBK.

Zawody IRRC odbywały się niestety w cieniu wielkiej tragedii, która wydarzyła się podczas lipcowych zawodów w Chimay – podczas tego weekendu wskutek wypadków śmierć poniosło aż trzech zawodników. Dlatego nie wszyscy zawodnicy tej serii pojawili się na CTT, a organizator zastąpił ich zawodnikami z dziką kartą.

Sobotnie kwalifikacje pokazały, kto będzie się liczyć w zawodach, ale wyniki niedzielnych zawodów zaskoczyły chyba wszystkich. Emocji na torze nie brakowało! W pierwszym wyścigu SSP zwyciężył o włos Michal Dokoupil przed Markiem Cervenym i Kamilem Holanem, czwarty był Luca Gottardi. Oprócz M.Cervenego pozostali jeźdźcy startowali z dziką kartą… W drugim wyścigu triumfował M.Cerveny przed M.Dokoupilem i Lucą Gottardim, czwarty przyjechał etatowy zawodnik IRRC, Thomas Kreutz.

W SBK w obu wyścigach, chyba ku zaskoczeniu wszystkich, w pięknym stylu triumfował Ales Nechvatal. Znam Alesia i wiem, że jego team jest bardzo skromny i sprowadza się w zasadzie do namiotu, skrzynki kluczy i stokowej CBR1000 której naprawdę daleko do BMW drugiego na mecie Didiera Gramsa. I to jest właśnie ciekawe w wyścigach ulicznych! W przeciwieństwie do wypasionych WSBK czy MotoGP, tu nadal najważniejszy jest zawodnik, a dopiero później liczy się maszyna!

A jak wyglądała akcja na torze, można zobaczyć na filmie:

Przy okazji Łukasz zaprasza na fanpage Road Racing Video, gdzie znajdziecie ciekawostki o wyścigach drogowych.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl