Czeskie Tourist Trophy w Horicach: relacja i video!
MotoRmania
21 sierpnia 2014

Łukasz Łabuć w poprzedni weekend odwiedził czeskie Horice, gdzie odbywały się wyścigi road racing pod nazwą Česká Tourist Trophy! Przeczytajcie kilka zdań na temat tej imprezy i obejrzyjcie video!

autor:
Łukasz Łabuć

W dniach 9-10.08.2014 w czeskich Horicach odbyła się impreza z cyklu wyścigów ulicznych pod nazwą Česká Tourist Trophy. Tradycyjnie odbywa się w czerwcu i jest nastawiona na wyścigi klasyków z domieszką „małych” ścigaczy (125,250 i mono). W tym roku nowy termin wynikał z połączenia CTT z europejską serią IRRC (International Road Racing Championschip). W ramach CTT pojechały klasyki (175, 250, 350, 500, 750, side) i było naprawdę przyjemnie oglądać oldtimery w akcji, a w ramach IRRC ścigały się klasy SSP i SBK.

Zawody IRRC odbywały się niestety w cieniu wielkiej tragedii, która wydarzyła się podczas lipcowych zawodów w Chimay – podczas tego weekendu wskutek wypadków śmierć poniosło aż trzech zawodników. Dlatego nie wszyscy zawodnicy tej serii pojawili się na CTT, a organizator zastąpił ich zawodnikami z dziką kartą.

Sobotnie kwalifikacje pokazały, kto będzie się liczyć w zawodach, ale wyniki niedzielnych zawodów zaskoczyły chyba wszystkich. Emocji na torze nie brakowało! W pierwszym wyścigu SSP zwyciężył o włos Michal Dokoupil przed Markiem Cervenym i Kamilem Holanem, czwarty był Luca Gottardi. Oprócz M.Cervenego pozostali jeźdźcy startowali z dziką kartą… W drugim wyścigu triumfował M.Cerveny przed M.Dokoupilem i Lucą Gottardim, czwarty przyjechał etatowy zawodnik IRRC, Thomas Kreutz.

W SBK w obu wyścigach, chyba ku zaskoczeniu wszystkich, w pięknym stylu triumfował Ales Nechvatal. Znam Alesia i wiem, że jego team jest bardzo skromny i sprowadza się w zasadzie do namiotu, skrzynki kluczy i stokowej CBR1000 której naprawdę daleko do BMW drugiego na mecie Didiera Gramsa. I to jest właśnie ciekawe w wyścigach ulicznych! W przeciwieństwie do wypasionych WSBK czy MotoGP, tu nadal najważniejszy jest zawodnik, a dopiero później liczy się maszyna!

A jak wyglądała akcja na torze, można zobaczyć na filmie:

Przy okazji Łukasz zaprasza na fanpage Road Racing Video, gdzie znajdziecie ciekawostki o wyścigach drogowych.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły