Pierwsze zdjęcia BMW S1000F – sportowy adventure na 2015!

- Piotr Jędrzejak

Miesiąc temu świat obiegła plotka o nowym motocyklu na bazie platformy S1000 od BMW – o sprzęcie klasy adventure. Teraz mamy już zdjęcia!

Spośród bawarskich motocykli zaczynających się na S mamy już superbika S1000RR, nakeda S1000R (którego test przeczytacie w kwietniowej MotoRmanii), a teraz po raz pierwszy zobaczyliśmy coś, co prawdopodobnie nazywało się będzie S1000F.

Niestety nie wiadomo nic konkretnego poza tym, że motocykl jest w dość zaawansowanym stadium rozwoju. Musimy się więc opierać na tym co widzimy oraz co pamiętamy z plotek. S1000F prawdopodobnie będzie bazował na ramie znanej ze swoich pozostałych braci i BMW S1000F 2014 - fot BMH Images (1)oczywiście otrzyma silnik z 4 cylindrami w rzędzie. Nie ma co liczyć na 200 KM i pazur superbika, ale osiągi znane z nakeda S1000R są jak najbardziej prawdopodobne. Oznacza to około 160 KM mocy oraz wygładzoną charakterystykę dopasowaną do turystyki.

Spójrzcie jednak na 17-calowe koła z szosowymi oponami, potężne heble Brembo i niewąskie golenie przedniego zawieszenia. Oczywiste jest, że ten motocykl ma za zadanie jeździć szybko po asfalcie, a wysokie zawieszenie ma pomoże uprzyjemnić podróże po drogach gorszej jakości. Przy okazji na pokładzie należy spodziewać się wszelkich dodatków elektronicznych, jak ABS, kontrola trakcji i kontrola wszystkiego innego. Nie zdziwimy się też, jeżeli S1000F dostanie najnowszy krzyk mody, bez którego nie ma co pokazywać się w segmencie sportowych adventure – zawieszenie sterowane elektronicznie, czyli w przypadku BMW chodzi przynajmniej o dynamiczną kontrola tłumienia.

Jeżeli zapytacie nas o bezpośrednią konkurencję dla tego motocykla, odpowiadamy bez wahania – Ducati Multistrada oraz Aprilia Caponord. Zapowiada się ciekawie! A kiedy premiera? My obstawiamy październikowe targi Intermot w Niemczech.

Marcin, dzięki za podesłanie linka!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl