4-cylindrowe, 50-konne Kawasaki ZX-25R Ninja? Chcielibyśmy

- Piotr Jędrzejak

Pojemność 250 cmm i 4 cylindry? Oczywiście, że chcemy!

Ciężko powiedzieć, aby ta plotka była nowa. Po raz pierwszy pisaliśmy o niej w 2014 roku, kiedy to nawet znalazły się zdjęcia głowicy i tłoka. Teraz plotka wraca prosto z Azji. Źródła twierdzą, że jeszcze w tym roku, w październiku 2019 na Tokyo Motor Show, Kawasaki zaprezentuje ZX-25R Ninję.

Motocykl ma mieć 4-cylidrowy silnik o pojemności 250 ccm. Będzie kręcił się do 20 000 obr/min, generując moc na poziomie 50 KM.

Chcielibyśmy ten motocykl, i to bardzo. To byłby przecież mały torowy skalpel do objeżdżania wszystkich innych. Nie wydaje nam się jednak, aby produkcja takiego wariata się opłacała – tym bardziej, że grupa docelowa jest dość wąska. Mimo wszystko trzymamy kciuki!

Na zdjęciu głównym widzicie Kawasaki ZXR 250 z 1995 roku, a tymczasem popatrzcie, jak Japończycy w 1997 roku mordowali górskie drogi na dzikich 250-tkach.

(AKTUALIZACJA z dnia 25.06)

Jest coraz lepiej! Japończycy z redakcji YoungMachine opublikowali nowy render. Według nich i ich źródeł, właśnie tak mogłaby wyglądać nowa Ninja ZX-25R. Może być?

3948785d1169e28cd47

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl