4-cylindrowe, 50-konne Kawasaki ZX-25R Ninja? Chcielibyśmy
Piotr Jędrzejak
5 czerwca 2019

Pojemność 250 cmm i 4 cylindry? Oczywiście, że chcemy!

Ciężko powiedzieć, aby ta plotka była nowa. Po raz pierwszy pisaliśmy o niej w 2014 roku, kiedy to nawet znalazły się zdjęcia głowicy i tłoka. Teraz plotka wraca prosto z Azji. Źródła twierdzą, że jeszcze w tym roku, w październiku 2019 na Tokyo Motor Show, Kawasaki zaprezentuje ZX-25R Ninję.

Motocykl ma mieć 4-cylidrowy silnik o pojemności 250 ccm. Będzie kręcił się do 20 000 obr/min, generując moc na poziomie 50 KM.

Chcielibyśmy ten motocykl, i to bardzo. To byłby przecież mały torowy skalpel do objeżdżania wszystkich innych. Nie wydaje nam się jednak, aby produkcja takiego wariata się opłacała – tym bardziej, że grupa docelowa jest dość wąska. Mimo wszystko trzymamy kciuki!

Na zdjęciu głównym widzicie Kawasaki ZXR 250 z 1995 roku, a tymczasem popatrzcie, jak Japończycy w 1997 roku mordowali górskie drogi na dzikich 250-tkach.

(AKTUALIZACJA z dnia 25.06)

Jest coraz lepiej! Japończycy z redakcji YoungMachine opublikowali nowy render. Według nich i ich źródeł, właśnie tak mogłaby wyglądać nowa Ninja ZX-25R. Może być?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły