Zgorzelec: motocyklista jechał 183 km/h w zabudowanym, bez uprawnień, wyprzedzał na ciągłej

- Piotr Jędrzejak

27-latek ostro szalał na motocyklu bez motocyklowego prawka. W zamian otrzymał mandat 1000 zł, 15 punktów karnych, a jego prawko zostało zatrzymane na 3 miesiące. 

Pod koniec poprzedniego tygodnia, uwagę policjantów ze Zgorzelca przykuł zdecydowanie zbyt agresywnie jadący motocyklista. Jak zmierzyli funkcjonariusze, motocyklista jechał z prędkością 183 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie ograniczenie prędkości wynosi 50 km/h. Gdyby tego było mało, wyprzedzał na (podwójnej) linii ciągłej. Ponadto jechał w sposób nieprzewidywalny i niebezpieczny oraz gwałtownie przyspieszał i hamował.

Poza zatrzymaniu okazało się, że 27-letni mężczyzna prowadzący motocykl nie posiada stosownej kategorii prawa jazdy. Za swoją jazdę mężczyzna otrzymał maksymalny wymiar kary, czyli 1000 zł mandatu, 15 punktów karnych oraz zatrzymanie prawka na 3 miesiące. 

Policja po raz kolejny apeluje o zachowanie rozsądku i bezpieczną jazdę. My przypominamy, że jeżdżąc bez prawka, konsekwencje jakiegokolwiek zdarzenia drogowego mogą okazać się bardzo nieprzyjemne. A sam sposób jazdy opisywanego delikwenta? To skomentujcie sami.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl