Zgorzelec: motocyklista jechał 183 km/h w zabudowanym, bez uprawnień, wyprzedzał na ciągłej
Piotr Jędrzejak
16 lipca 2019

27-latek ostro szalał na motocyklu bez motocyklowego prawka. W zamian otrzymał mandat 1000 zł, 15 punktów karnych, a jego prawko zostało zatrzymane na 3 miesiące. 

Pod koniec poprzedniego tygodnia, uwagę policjantów ze Zgorzelca przykuł zdecydowanie zbyt agresywnie jadący motocyklista. Jak zmierzyli funkcjonariusze, motocyklista jechał z prędkością 183 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie ograniczenie prędkości wynosi 50 km/h. Gdyby tego było mało, wyprzedzał na (podwójnej) linii ciągłej. Ponadto jechał w sposób nieprzewidywalny i niebezpieczny oraz gwałtownie przyspieszał i hamował.

Poza zatrzymaniu okazało się, że 27-letni mężczyzna prowadzący motocykl nie posiada stosownej kategorii prawa jazdy. Za swoją jazdę mężczyzna otrzymał maksymalny wymiar kary, czyli 1000 zł mandatu, 15 punktów karnych oraz zatrzymanie prawka na 3 miesiące. 

Policja po raz kolejny apeluje o zachowanie rozsądku i bezpieczną jazdę. My przypominamy, że jeżdżąc bez prawka, konsekwencje jakiegokolwiek zdarzenia drogowego mogą okazać się bardzo nieprzyjemne. A sam sposób jazdy opisywanego delikwenta? To skomentujcie sami.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły