Live Fast, Die Old: motocyklowa kampania bezpieczeństwa od rządu Szkocji

- Piotr Jędrzejak

Ten film nie tylko promuje bezpieczne zachowania na drodze, ale także piękne rejony Szkocji oraz motocyklizm sam w sobie. Jest przepięknie zrealizowany!

Rząd Szkocji dobrze wie, że to właśnie u nich są jedne z najpiękniejszych rejonów do zwiedzania motocyklem. Kręte drogi w połączeniu z niepowtarzalnymi widokami to świetny przepis na dobrą jazdę motocyklową.

Z drugiej strony medalu stoją statystyki. W 2018 roku motocykliści uczestniczyli w 20% wypadków na szkockich drogach, mimo tego, że stanowią niespełna 1% spośród wszystkich użytkowników dróg. Dlatego w ramach kampanii poprawiania bezpieczeństwa na drogach, rząd Szkocji już dawno temu uruchomił program Live Fast, Die Old – czyli „Żyj Szybko, Umieraj Staro”. Przy okazji całkiem chwytnego hasła, jest to zaprzeczenie powiedzenia „Żyj Szybko, Umieraj Młodo”, które stało się tytułem biografii Jamesa Deana oraz tytułem wielu filmów i piosenek.

W ramach swojej kampanii, Szkocja promuje najciekawsze rejony oraz udostępnia mapy i poradniki dotyczące najlepszych tras oraz miejsc godnych odwiedzenia. Sama ta inicjatywa jest świetna, a do tego powstał właśnie klip promujący bezpieczeństwo. Twórcy zwracają uwagę, aby jeździć ostrożnie i pamiętać o zwykłych zagrożeniach, jak zapadnięta studzienka, owce na drodze, jazda własnym tempem, ślepy zakręt i zaparkowany samochód, a do tego aby zaplanować odpoczynek i przekąskę. Wszystko znajdziecie na LiveFastDieOld.scot.

Pomijając na chwilę ważny aspekt bezpieczeństwa, film jest przepięknie zrealizowany! Motocyklowe ujęcia, dźwięki silników, a do tego trasy i widoki dosłownie zapierają dech.

Michael McDonnel, dyrektor Road Safety Scotland powiedział: „Jesteśmy już w zaawansowanym stadium sezonu motocyklowego, a pogoda jest coraz lepsza. Drogi są coraz gęstsze od motocyklistów, którzy wraz ze znajomymi cieszą się oszałamiającą scenerią Szkocji.

Rozumiemy dreszczyk idący w parze z motocyklami i nie zamierzamy tego zabierać, ale chcemy się upewnić, że grupy motocyklistów dbają o siebie na drogach oraz razem praktykują bezpieczne zachowania na drogach.”

Powyższy film, nagrany w pięknym rejonie The Devil’s Beeftub, kończy się słowami: „Jeździj ostrożnie po drogach zapierających dech w piersiach. Niech nie odbiorą ci ostatniego tchu.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl