„Zakręt idiotów” w Bielsko-Białej pokonuje motocyklistkę
Piotr Jędrzejak
13 kwietnia 2018

Na trasie szybkiego ruchu S1 tuż obok Bielsko-Białej znajduje się pewien bardzo zaskakujący zakręt. Szybko otrzymał ksywkę „zakręt idiotów” lub „zakręt śmierci”. Ale nie uśmiechajcie się pod nosem, w tym miejscu życie straciło już trzech motocyklistów oraz miała tu miejsce niezliczona ilość wypadków.

Jeżeli nie wiecie dokładnie, o jakim zakręcie mowa, sprawdźcie to na google mapach. Zastanawiacie się, skąd taki dziwny twór na trasie szybkiego ruchu? Otóż drogowcy tłumaczą, że to tylko układ tymczasowy. Docelowo będzie tutaj węzeł łączący trasę S1 z S52. Wtedy trasa się „znormalizuje”. Ale do tego czasu samochody i motocykle zaliczają wypadki, a media trąbią o „zakręcie śmierci”.

Najświeższe zdarzenie miało miejsce wczoraj, 12. kwietnia. Motocyklistka jadąca tuż przed nagrywającym samochodem całkiem spokojnie pokonywała łuk. Nawet pasażerka samochodu zauważyła, że jedzie zdecydowanie inaczej, niż szybszy motocyklista z przodu. No i stało się, niesławny zakręt pokonał motocyklistkę. Zjechała z asfaltu i zaliczyła nieprzyjemnie wyglądający wypadek.

Na szczęście nie stało się jej nic poważnego, a chwilę później odjechała na kołach, o własnych siłach. Sami wiecie, że takie barierki mogą być bardzo zabójcze.

Mimo, że umiejscowienie takiego zakrętu na trasie szybkiego ruchu wydaje się totalnie absurdalne, to jednak ten film jest kolejnym dowodem na to, że warto się szkolić i regularnie podnosić swoje umiejętności. Wiadomo, zza ekranu komputera łatwo pisać takie rzeczy, ale jednak ten konkretny wypadek był spokojnie do uratowania.

AmigoAlek, dzięki za podesłanie linka!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły