Wjechał pod prąd na autostradę – jak to w ogóle możliwe?! [nagranie]

- Piotr Jędrzejak

Pewnie to wina nawigacji. Za 200 metrów miał się trzymać lewej strony, więc się trzymał…

Raz na jakiś czas media obiega opis sytuacji, w której ktoś wjeżdża pod prąd na autostradę lub drogę szybkiego ruchu. Każdy rozsądny kierowca łapie się za głowę, rozmyślając jak to w ogóle jest możliwe…

Teraz komuś udało się nagrać taką sytuację. Znany z programów przyrodniczych głos Krystyny Czubówny powinien mówić: „Kamery uchwyciły osobnika, który pomimo wyraźnego oznakowania, wykazuje się ponadprzeciętną ignorancją. Wjeżdża na autostradę pod prąd, narażając życie własne oraz innych użytkowników ruchu”.

Sytuacja miała miejsce 3 sierpnia 2019, na autostradzie A1, na węźle Łódź Górna. Darek N., autor nagrania z kamerki samochodowej, opisał całą sytuację. „Kierowca Audi przejechał podwójną ciągłą i ignorując znak C-9 wjechał pod prąd na zjazd z autostrady. Gdy tylko zobaczyłem co się dzieje podjechałem (na swoim pasie, oczywiście) możliwie blisko Audi i przez kilkadziesiąt sekund używałem klaksonu. Audi dalej kontynuowało jazdę pod prąd mimo tego, że chwilę później nadjechał samochód z naprzeciwka. Gdyby kierowca tego samochodu nie zahamował byłoby kiepsko. Po wyminięciu Audi dalej kontynuowało jazdę. Wjechało na autostradę pod prąd, po chwili się zatrzymało, zawróciło i na szczęście pojechało w dobrym kierunku.

Wideo trafiło na Policję.

Uważajcie na siebie zjeżdżając z autostrad!”

Naprawdę nie wyobrażamy sobie, jaką ignorancją i nieuwagą za kierownicą należy się popisać, aby wykonać taki manewr. Dla takich kierowców przydałyby się znaki STOP – jedziesz pod prąd, czy także pozostałyby zignorowane?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl