Widzieć i być widzianym – żarówki motocyklowe OSRAM

- MotoRmania

Początek sezonu to czas, w którym trzeba sprawdzić stan motocykla. Kontrola powinna obejmować m.in. kondycję oświetlenia jednośladu, a w razie potrzeby wymianę żarówek. W przypadku reflektorów taką wymianę warto przeprowadzić profilaktycznie, by uniknąć awarii np. w trakcie dalekiej, nocnej podróży.

informacja prasowa

W ofercie firmy OSRAM można znaleźć wiele żarówek przeznaczonych do motocykli. Choć na pozór są one często identyczne jak te stosowane w samochodach (identyczne napięcie i typ, m.in. H4 czy H7) w jednośladach powinno się stosować żarówki przeznaczone specjalnie do nich. Dlaczego? Otóż żarówki do motocykli mają specjalną konstrukcję, która daje im znacznie większą niż w przypadku produktów do samochodów odporność na wstrząsy i wibracje. Wszystkie motocyklowe żarówki OSRAM są testowane zgodnie z wymaganiami normy IEC 60810 NBR Heavy Duty – podczas trwającego 20 godzin testu muszą wytrzymać przeciążenia sięgające nawet 13,8 G. Warto dodać, że są w tym czasie włączane na 10 min i na kolejne 10 min wyłączane.

osram-zarowki-motocyklowe

Każdy znajdzie coś dla siebie
Zależnie od preferencji motocyklisty można wybierać wśród żarówek linii Original, X-Racer oraz Night Racer w trzech odmianach – 50, 90 i 110. Ta pierwsza obejmuje typy HS1, S1 i S2 – to żarówki odporne na wstrząsy, o bardzo dobrych parametrach i rozsądnej cenie. Co warto podkreślić – trwałość żarówek Original jest nawet 4-krotnie wyższa niż żarówek niehalogenowych.
Seria X-Racer charakteryzuje się chłodnobiałym światłem, o temperaturze barwowej sięgającej 4200 K. Do wyboru są żarówki typu H4, H7, H8 i HS1 – dwa pierwsze można kupić parami, z drugą sztuką w charakterystycznym opakowaniu w kształcie kasku – idealną na zapas. Oczywiście także produkty linii X-Racer są wytrzymałe na wibracje, a ich dodatkową zaletą jest o 20% większa niż w przypadku żarówek standardowych ilość światła.
Rodzina Night Racer obejmuje trzy modele, nazwane liczbami 50, 90 i 110. Oznaczają one o ile więcej światła generuje dana żarówka. Linia Night Racer 50 oferuje więc o 50% więcej światła niż żarówki standardowe, co przekłada się także na dłuższy nawet o 20 m zasięg. Do wyboru są typy H4, H7 i HS1. Night Racer 90 generuje do 90% więcej bielszego o 10% światła (także w porównaniu do produktów standardowych). Dzięki temu zasięg jest większy nawet o 30 m. Na szczycie oferty motocyklowej jest dostępny w odmianach H4 i H7 Night Racer 110. Dostarcza nawet 110% więcej bielszego do 20% światła, a zasięg – zależnie od typu – wzrasta nawet o 35 lub 40 m.

Więcej informacji o produktach można znaleźć na kanale firmy OSRAM w serwisie YouTube:

oraz Facebook:
https://www.facebook.com/OSRAMpl

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl