Warszawska grupa Speed: 105 mandatów, 27 zatrzymanych praw jazdy tylko w sobotę
Piotr Jędrzejak
12 marca 2019

Komenda Stołeczna Policji pod koniec roku 2018 powołała grupę Speed. Policjanci z drogówki oraz wydziałów kryminalnych, w m.in. nieoznakowanych radiowozach walczą z piratami drogowymi.

Aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, pod koniec ubiegłego roku została powołana grupa „SPEED”. Policjanci działający w grupie mają działać zdecydowanie, aby ukrócić karygodne zachowania na drodze i być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości. Grupa SPEED działa na terenie garnizonu stołecznego, czyli w Warszawie i okolicznych powiatach.

Pogoda za oknem coraz lepsza, a więc na drogi wyjeżdżają szybkie samochody i oczywiście motocykle. Jak wynika ze statystyk, nadmierna prędkość to jeden z najczęstszych czynników wymienianych przy wypadkach drogowych. Tutaj właśnie pojawia się grupa Speed. Policja nie próżnuje – w minioną sobotę grupa działała na szeroką skalę.

Jedynie w sobotę 11 marca policjanci z grupy Speed skontrolowali 137 pojazdów, nałożyli na kierujących 105 mandatów karnych za przekroczenie prędkości. Aż 27 kierowców utraciło uprawnienia do kierowania za jazdę przekraczającą 50 km/h w terenie zabudowanym.

Czy Grupa Speed przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa? Na pewno działa całkiem skutecznie.

Jak chwali się Komenda Stołeczna Policji, od momentu powołania do działań grupy Speed namierzono 4175 kierujących, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. Aż 942 z nich straciło prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Policjanci stwierdzili blisko 775 innych wykroczeń popełnionych przez kierujących. W trakcie działań nałożono 4481 mandatów karnych, 1332 razy zastosowano pouczenia, a w 64 przypadkach skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Funkcjonariusze zatrzymali również 197 dowodów rejestracyjnych.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły